KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ ve ATATÜRK HAFTASI MESAJI

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ ve ATATÜRK HAFTASI MESAJI

Tarihin en şanlı destanlarından biri olan Kurtuluş Savaşı'nın başkomutanı ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 82. yılında şükran ve minnetle anıyorum.

Dünya üzerinde ezilen, sömürülen ve işgal edilen tüm coğrafyalara umut ışığı olmuş bir mücadelenin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk, askerî alanlardaki başarısı ve devlet adamlığı ile sadece Türk dünyasının değil, bütün bir dünyanın kabul ettiği büyük bir lider olarak tarihe adını yazdırmıştır.

Onun nice yokluk ve zorluk içerisinde kurduğu ve "en büyük eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti devletimiz, geride bıraktığı 97 yıl içerisinde günden güne gelişmiş, büyümüş; hayatın her alanında ve bilimsel çalışmalarda çok önemli yollar kat etmiş; adalet ve merhametten sapmayan anlayışıyla yeryüzündeki tüm mazlum ve mağdurların umudu haline gelmiştir.

Eğitim camiasının neferleri olarak bizler de yerli, milli ve manevi değerlerimizden taviz vermeden gelişen ve değişen ülkemizin bu kutlu yolculuğunda, vazifemizi en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olduk ve olacağız.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası vesilesiyle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyor; Milli Mücadelenin tüm şehit ve gazileri ile vatan, millet ve kutsal değerlerimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.