KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Vatanı ve tüm kutsalları uğruna can vermeyi en yüce vazifelerden biri kabul eden aziz milletimizin şanlı tarihi, şehit ve gazilerinin yazmış olduğu destanlarla doludur.

Bu destanların en şanlılarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi sonrası, 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'miz tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazi'lik unvanı ve "Mareşal" rütbesi verilmiştir.

Bu tarihe istinaden millet olarak idrak ettiğimiz 19 Eylül Gaziler Günü, şehit olmak için çıktıkları yolda gazilik makamına erişen kahramanlarımıza duyduğumuz minnet duygusunun daha da perçinlenmesine bir vesiledir.

Milletimizin birliği, dirliği ve devletimizin bekası için can veren şehitlerimiz ve canlarını ortaya koyan gazilerimiz, bizlere gerçek vatanseverliğin anlamını, en derin şekilde izah etmektedirler. Onlardan aldığımız manevi miras, ülkemize ve gönül coğrafyamıza olan sevgimizi, saygımızı ve sadakatimizi daha da kuvvetlendirmektedir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde gazilerimizin bu özel gününü içtenlikle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.