KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020/2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ DÖNEM SONU MESAJI

2020/2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ DÖNEM SONU MESAJI

Yaşamakta olduğumuz salgın süreci, "yeni normal" olarak ifade edilen bir yaşam standardını hayatımızın merkezine yerleştirmiş durumdadır. Bu süreçten en çok etkilenen gruplardan biri de öğretmen, öğrenci ve velileriyle birlikte bir bütün olarak eğitim camiasıdır.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yılın Mart ayından bu yana, belli dönemlerde kısıtlı ve kontrollü olarak uygulanmış olsa da tam anlamıyla yüz yüze eğitim maalesef ki gerçekleştirilememiştir.

Sesleriyle okul avlularını süsleyen ve sınıflara hayat veren yavrularımız da onlardan uzak kalan, öğrencisiyle göz göze gelememenin hüznünü yaşayan öğretmenlerimiz de bu sürecin en kısa sürede bitmesini arzu etmektedir.  

2020/2021 eğitim öğretim yılı birinci döneminde, Konya'mız genelindeki tüm öğrencilerimize uzaktan eğitim yoluyla ulaşma gayretinde olduk. Bu noktada okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin gösterdikleri gayretler, sürece çok büyük bir katkı sunmuştur.

Konya İnsan Mektebi kapsamında yürüttüğümüz Öğretmen Mektebi Projesi ile de her branştan, ilimizdeki öğretmenlerin büyük çoğunluğu ile akademisyenlerimiz ve yazarlarımız bir araya gelmişler, öğretmenlerimize bilgi, birikim ve tecrübelerini aktarmışlardır.

Gerek EBA üzerinden, gerekse farklı video konferans yöntemleri üzerinden öğrencilerimiz canlı derslerinin yanı sıra çeşitli kültürel çalışmalara da katılım sağlamışlardır.

İlimiz genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki toplam 450.153 örgün eğitim öğrencimiz, 2020/2021 eğitim öğretim yılı birinci dönemini tamamlamışlardır.

Alışık olmadığımız bu yönteme çok hızlı bir şekilde entegre olarak eğitime olan inançlarını bir kez daha ispat eden ve bu inançla bir dönemi daha tamamlayan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.

Onlarla daha sağlıklı bir dünyada, çok özlediğimiz okullarımızın bahçelerinde ve sınıflarımızda buluşmayı diliyor, 3 haftalık yarıyıl tatilinin onlar için bereketli geçmesini temenni ediyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.