KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Gönül coğrafyamızın kuşattığı her bir karış toprakta, kutlu medeniyetimizi gürbüz bir ağaç gibi yeşerten; ömrünü ilim öğretmeye ve güzel ahlakla insan yetiştirmeye adayan; cümlelere sığmayacak gayret ve fedakârlıkların sahibi meslektaşlarıma, bu anlamlı gün vesilesiyle şükranlarımı sunuyor, tüm öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyorum.

Tarihimizin her döneminde, nice zorlukların, yıkımların ve savaşların arasında, bu aziz millete asla zincir vurulamayacağını öğreten; Sultan Alparslan'ları, Osman Gazi'leri, Fatih'leri, Abdülhamit'leri, Mustafa Kemal'leri yetiştiren;  kalpleri ve akılları yanlış ve bâtıl olana değil,  hak ve hakikate yönlendiren tüm öğretmenlerimizi minnetle anıyorum.

İrfan ile kuşanmış ilimlerini, zaman ve mekân sınırı tanımadan nesilden nesle aktarmış, Mevlana'nın, Akşemsettin'in, Molla Gürani'nin, Hacıveyiszade'nin... yolundan yol edinmiş tüm öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum.

Yusuf Elitaş'ın, Aybüke Yalçın'ın, Necmettin Yılmaz'ın, Arzu Özsoy'un, Ayşenur Alkan'ın ve adını burada anamadığım nice şehit öğretmenin devrettikleri bayrağı, daha da ilerilere taşıyan ve taşıyacak olan öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum.

Öğrencisinin kalbinde ilmek ilmek dokuduğu yollardan geçerek memleketine ve tüm insanlığa faydalı bir nesil yetiştirmeyi amaçlayan öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü en kalbî duygularımla kutluyorum.

Hayata başarı ile tutunmuş her insanın ardında, muhakkak bir öğretmenin emeği, ilmi yahut da rehberliği vardır. Onun öğrencisi ile kurduğu gönül bağı, insan hayatının tecrübe edilmiş en güçlü duygularından biridir.

Onun sevgisiyle kuşatarak sunduğu her bilgi, yedi başak veren bir tohum misali, bereketiyle karşılık bulur öğrencide. Bu sebepledir ki öğretmenlerimizin yol göstericiliği, pek çoğumuzun hayatında büyük ufuklar açmıştır. 

Geçmişte olduğu gibi bugün de birbirinden kıymetli öğretmenlerimizin yetiştirdiği insanlar, devlet ve milletimizi daha ileri, daha güçlü ve söz sahibi bir konuma getirmektedirler.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, ilimizde ve ülkemizde büyük fedakârlıklar içinde görev yapan tüm meslektaşlarımın "24 Kasım Öğretmenler Günü "nü tekrar tebrik ediyor, mesleğe yeni başlayan arkadaşlarımı da en kalbî duygularla kutluyorum.

Hayatının önemli bir bölümünü bu kutlu mesleğe adayıp emekli olan saygıdeğer hocalarıma da eğitim öğretim camiası adına şükranlarımı takdim ediyorum. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şehit öğretmenlerimize ve ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize rahmet diliyor; görevleri başındaki tüm öğretmenlerimize başarılar diliyorum.

 

Murat YİĞİT

Konya İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.