KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY Cumhuriyetimizin İlanının 92. Yıldönümü vesilesi ile bir mesaj yayımladı:
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

 Tarihin en şanlı direniş ve diriliş vakalarından olan, Milli Mücadelemizin neticesi Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. Yıldönümünü büyük bir coşku ile idrak ediyoruz.

 Bin yıldır vatan tuttuğumuz bu topraklar, yine bin yıldır kardeşliğin, birlik ve beraberliğin hâkim olduğu bir yurt olarak kıyamete kadar varlığını sürdürecektir.  Yaşadığımız coğrafyada Anadolu Selçuklu ve Osmanlı Devleti’nden sonra, dünyadaki tüm mazlumların umudu olarak varlığını sürdüren devletimiz,  29 Ekim 1923’ten bu yana, ilk gün ki şevk ve heyecanla yoluna devam etmektedir.

 Bizler de Milli Eğitim camiasının neferleri olarak eğitim çalışmalarıyla, sosyal ve bilimsel projelerle ülkemizi daha ileriye taşımak için bütün gayretimizle çalışmaktayız.

 Bu duygular içerisinde devletimizin kuruluşunda ve varlığını sürdürmesinde canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimiz başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd eder, milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutlarım.

 

 

                                                                                                   Mukadder GÜRSOY 

                                                                                             Konya İl Milli Eğitim Müdürü


Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.