KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ACIMIZ TARİF EDİLEMEZ

06 Nisan 2015, Konyamızın tarihindeki en acılı günlerden birisi oldu. Vicdan sahibi herkesin yüreği, 4´ü daha ortaokul öğrencisi 5 insanın elim bir kaza sonrası hayatını kaybettiği gerçeğiyle dağlandı.
ACIMIZ TARİF EDİLEMEZ

  Bu tarifi imkansız acının ateşi, hepimizin ocağına düştü. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın demekten başka bir şey elimizden gelmiyor.

  07 Nisan günü yavrularımızdan Hasibe VADIOĞLU ve Ahmet VADI´nın cenazeleri Meram Gödene Aşağı Mezarlığa; Fatmagül YENİAY ve Rabia Sahra VADIOĞLU´nun cenazeleri ise Yukarı Mezarlığa defnedildi.

  Cenaze törenlerine Konya Valisi Muammer EROL, Konya Milletvekilleri Mustafa KABAKÇI ve Hüseyin ÜZÜLMEZ, Meram Kaymakamı Nuh Mehmet HAMURCU, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Osman DEMİRGÜL, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Konya İl Müftüsü Ali AKPINAR, Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İzzet GÜNEŞ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, burada can verenlerin hükmen şehit olduklarının altını çizerek ölümün hak olduğu hususunu ama tedbirin de gerekliliğini vurguladılar.

  Konyanın çeşitli hastanelerinde tedavisi devam eden yaralı öğrencilerimize de Allah´tan acil şifalar diliyor, bir an önce sağlıklarına kavuşup ailelerine ve okullarına kavuşmalarını temenni ediyoruz.

 Yaşamını yitiren 5 canımıza Allah´tan rahmet diliyor, mekanları Kainat Efendisi´nin (sav) yanı olsun duasında bulunuyor, geride kalanlarına da sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

  Başta bu yavrularımızın aileleri olmak üzere tüm milletimizin başı sağ olsun. 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.