KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN DUYURUSU

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, 8. Sınıfı bitiren öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmeleri için yapacakları tercih dönemi ile alakalı basın açıklaması yaptı:
BASIN DUYURUSU

 8. sınıftan mezun olan öğrencilerimizin ortaöğretim kurumlarına yerleşmek amacıyla yapacakları tercih başvuruları 06-16 Temmuz 2015 tarihleri arasında e-okul sitemi üzerinden yapılacaktır. Tercih ve kontenjan listeleri e-okul sitemi üzerinde açıklanmış olup öğrenciler kendi yerleştirme puanları (YEP) ve yüzdelik dilimlerine uygun okullardan 25 farklı okulu tercih edebileceklerdir. Yapılan tercihler okul müdürlüklerine onaylatılacaktır.

 Tercih döneminde öğrencilerimizin ilgi, yetenek, psiko-sosyal gelişim ve akademik başarıları doğrultusunda bir ortaöğretim kurumuna yerleşmelerine yardımcı olmak amacıyla Konya il merkezi ve ilçelerimizde tercih-danışma merkezleri kurulmuştur.

 Bütün öğrenci ve velilerimizi tercih döneminde, daha gerçekçi ve yerinde karar almalarına destek olmak amacıyla okullarımızda oluşturulan tercih danışma merkezlerine bekliyoruz.

 Hem eğitim öğretim sürecinde hem de TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) Sınavlarında öğrencilere sürekli destek olan veli, öğretmen ve idarecilere teşekkür ediyor, öğrencilerimizin yerleşecekleri okulların haklarında hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

                                                                                                   Mukadder GÜRSOY

 

                                                                                              Konya İl Milli Eğitim Müdürü


TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİNDE DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLECEK OKULLAR VE İLETİŞİM BİLGİLERİ LİSTESİ için TIKLAYINIZ

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.