KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL BAŞVURULARI BAŞLADI

BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL BAŞVURULARI BAŞLADI

Bakanlığımıza bağlı resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, ayrıca öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla 05.06.2015 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” ve 20.09.2013 tarihinde “Beslenme Dostu Okullar İşbirliği Protokolü” imzalanmıştır.

13.10.2017 Tarihinde Müdürlüğümüzde Beyaz Bayrak töreni düzenlenmiş ve ilgili kurumlara İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY tarafından Beyaz Bayrak, Pirinç Levha ve Sertifika verilmiştir.

Avrupa bölgesindeki 17 ülkenin dâhil olduğu Dünya Sağlık Örgütünün “Nutrition Friendly Schools Initiatives-Beslenme Dostu Okul Girişimi” kriterleri doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 20/09/2013 tarihinde imzalanan "Beslenme Dostu Okullar Projesi" işbirliği protokol ile Beslenme Dostu Okullar Protokolü güncellenmiştir.

Beslenme Dostu Okullar Programı 20.09.2013 tarihinden itibaren güncellenen protokol ve uygulama kılavuzu kapsamında yürütülmekte olup; bu çerçevede 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı için ilimizde 16/10/2017 tarihi itibariyle "Beslenme Dostu Okullar Projesi"ne başvurular başlamış olup; ilgili dokümanlar aşağıda verilmiştir.   

Beslenme Dostu Okullar Projesi ile ilgili dokümanlara ulaşmak için aşağıdaki linkleri tıklayınız.

BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL BAŞVURU ŞARTLARI

BEYAZ BAYRAK UYGULAMA KLAVUZU

BEYAZ BAYRAK BAŞVURU FORMU

BESLENME DOSTU OKUL UYGULAMA KLAVUZU

BESLENME DOSTU OKUL BAŞVURU DOSYASI

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.