KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Maç Binlerce Kitap Onbinlerce Öğrenci Projesi Tanıtım Toplantısı

Bir Maç Binlerce Kitap Onbinlerce Öğrenci Projesi Tanıtım Toplantısı

 Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 2 Nisan Pazar günü oynanacak olan Konyaspor-Bursaspor maçında hayata geçirilecek olan “Bir Maç Binlerce Kitap Onbinlerce Öğrenci” projesinin tanıtım toplantısı Mevlana Kültür Merkezinde yapıldı.

 Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, elektronik aletlerin varlığının insanların kitaplarla olan etkileşimini azalttığını ancak Kütüphaneler Haftasında kitap ve okumanın tekrar gündeme olduğunu ifade etti. Bu vesileyle çağrı yapmak istediğini, Pazar günü oynanacak maça tüm Konyasporlu taraftarları davet ettiğini ama gelirken en az bir kitapla maça gelinmesi gerektiğini ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce bu kitapların kütüphanesi olmayan okullara ulaştırılacağını belirterek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

 Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ise okumanın boynumuzun borcu olduğunu, bu yüzden kitabı olmayan okullarımızı kitap sahibi yapabilmek adına böyle bir projenin geliştirildiğini ifade etti. Okumanın her yerde önemli olduğunu, gençlerin okuma sevgisini gördükçe geleceğe dair bir umudun daha çok arttığını belirterek başta proje danışmanı Fatma Arslan Hanım olmak üzere Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

 İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ise Konya taraftarının başarısının bir kitap etkinliği ile buluşturmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek maç,  seyirci ve kitabın bir araya getirilmesinin bir farkındalık oluşturacağını bu yüzden evde uyuyan kitapların uyandırılmak sebebiyle  Pazar günü yapılacak müsabakada seyircilerimizi hep birlikte karşılayacaklarını, gelen kitapların kitaba ulaşmada güçlük çeken öğrencilerin eline ulaşacağını dile getirdi.

 Projenin mimari Fatma Arslan Hanım ise taraftarların getirecekleri kitaplar ile umulmadık gönüllere dokunacaklarını dile getirerek herkese teşekkürlerini iletti.

 Program öğrencilerle çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

30-03-201730-03-201730-03-201730-03-201730-03-201730-03-201730-03-2017

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.