KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİSİKLET DAĞITIM TÖRENİ

BİSİKLET DAĞITIM TÖRENİ

 Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü, ilimiz genelindeki 107 ortaokula 200 adet bisiklet dağıtımını bir törenle  21 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirdi.

 Okullarda fiziksel aktivitelerin artırılması amacıyla uygulanan bisiklet dağıtım töreni, Selçuklu Muhammed Hamdi Yazır İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı.

 Konya Halk Sağlığı Müdürü Hasan ÖZNAVRUZ, Sağlık Bakanlığının obezite ile mücadele konusunda  önemli çalışmalar yaptığını, burada yaptıkları bisiklet dağıtımı programının da o çalışmalardan biri olduğunu belirtti. ÖZNAVRUZ, Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre insanların %76´sının fiziksel aktivitelerinin yetersiz olduğunu vurguladı.  Öğrencilerimizin de günlerinin önemli bir vaktini bilgisayar, telefon gibi araçların başında geçirdiklerini, bu durumun da obeziteyi tetiklediğini söyledi.

 Konya İl Sağlık Müdürü Hasan KÜÇÜKKENDİRCİ, obezitenin pek çok kronik hastalığın sebebi olduğunu vurguladı. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en belirgin özelliklerinden birinin de sağlık harcamalarındaki yüksek meblağlar olduğuna dikkat çeken KÜÇÜKKENDİRCİ, obezite ve yetersiz fiziki aktivitelerin bunda ciddi payı olduğunu belirtti.

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol neticesinde dağıtımı yapılan bu bisikletlerden dolayı, Konya Halk Sağlığı Müdürlüğüne teşekkürlerini iletti. Bisiklet kullanımının sağlıklı yaşam için önemine değinen GÜRSOY, öğrencilerden özellikle bisikletlerini kullanırken trafik kurallarına uymalarını da istedi.

 Protokol üyeleri tarafından temsili olarak 4 okula bisiklet tesliminin yapıldığı etkinliğe Konya Valisi Muammer EROL, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Konya İl Sağlık Müdürü Hasan KÜÇÜKKENDİRCİ ve Konya Halk Sağlığı Müdürü Hasan ÖZNAVRUZ´un yanı sıra çok sayıda idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

 Programın bitiminden sonra protokol üyeleri Muhammed Hamdi Yazır İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin yaptığı çalışmalardan oluşan standı gezdi.

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.