KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BU BENİM ESERİM PROJESİ KONYA BÖLGE YARIŞMASI

X. Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri (Bu Benim Eserim) Proje Yarışması Konya Bölge Sergisi 04-06 Mayıs 2015 tarihlerinde Celaleddin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.
BU BENİM ESERİM PROJESİ KONYA BÖLGE YARIŞMASI

 Davetliler projelerin sergiye hazırlanmasının ardından Mevlana Müzesi ve Mevlana Kültür Vadisi gezisine katıldılar. Açılış töreni ve proje sunumları ile devam eden programın ödül töreni öncesi Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk Bilim Merkezine gezi düzenlendi.

 Konya’nın ev sahipliği yaptığı programda Antalya, Burdur, Denizli ve Isparta illerinden de yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri sergilendi. Ödül Töreni Programına Vali Yardımcısı Erol ÖZKAN, Selçuklu İlçe Kaymakamı Sabit KAYA, Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet ALTUNTAŞ’ın yanı sıra  Konya İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ile projeye katılan diğer illerden şube müdürleri de katıldı.

 Katılan tüm öğrencilere, danışman öğretmenleri ve il temsilcilerine Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Karatay, Meram ve Selçuklu İlçe Belediyeleri tarafından hazırlanan hediyeler takdim edildi.

 Bilim Kurulu üyelerinin yapmış olduğu değerlendirmeler sonucu Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında ayrı ayrı dereceye giren öğrenciler belirlendi. Dereceye giren öğrencilere ve danışman öğretmenlerine başarı belgeleri verildi. Program sonunda tüm katılımcılarla birlikte toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

 

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin alanları, isimleri, projeleri ve okulları şöyle:

Alan

Derece

Öğrencinin Adı Soyadı

Projesinin Adı

Okulu

Matematik

1.

Şevval TUNAR

Üç Dört Beş Altı Bul Kuralı Projesi

Konya Akşehir Atatürk Ortaokulu

Matematik

2.

Ahmet Efe Şerefli

Analitik Kriptolama Projesi

Antalya Murat Paşa Namık Kemal Ortaokulu

Matematik

3.

Ramazan Emre TANRIKOL

Sayıların Karesini Keşfetme Projesi

Burdur Merkez Bilim Sanat Merkezi

Fen Bilimleri

1.

Emine Gül TAŞÇI

Pascalın Mutfak Dolabı Yaşasaydı Ne Yapardı Projesi

Konya Selçuklu Yazır Şehit Osman Küçükdillan İlkokulu

Fen Bilimleri

2.

Muammer TAŞÇI

Ecosorb Yerine Yukosorb Kullan Paran Cebine Kalsın Suyun Bitkine Projesi

Konya Selçuklu Yazır Şehit Osman Küçükdillan İlkokulu

Fen Bilimleri

3.

Sedef ÖKSÜN

Doğal Güzellik Sabunum Projesi

Denizli Honaz Mimar Sinan İmam Hatip Ortaokulu

 

  2-4 Haziran 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek olan Türkiye Finali için bölgemizde dereceye giren öğrenci ve danışman öğretmenlerimize başarılar dileriz.

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.