KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BÜTÜN İNSANLIK O´NUN GETİRDİKLERİNE MUHTAÇTIR

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı:
BÜTÜN İNSANLIK O´NUN GETİRDİKLERİNE MUHTAÇTIR

 "Gaye İnsan Ufuk Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)´in bu dünyayı teşriflerinin miladi 1444. Yılını idrak etmekteyiz. O´nun adını anmanın içimize verdiği huzurla, bütün okullarımızda O´nun ismine yaraşır etkinlikler yapacağız. Beşikten mezara kadar bütün insanlığın O´nun getirdiklerine muhtaç olduğu hakikatinden yola çıkarak Kainat Efendisini (sav)´i bir nebze olsun anlamak ve anlatmak için çaba göstereceğiz.

 Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından 2015 Kutlu Doğum Haftası konusu “Hazreti Peygamber, Birlikte Yaşama Ahlakı ve Hukuku" olarak belirlenmiştir. Bizim etkinliklerimiz de bu ana tema çerçevesinde şekillenecektir. 

 Ülkelerinde gördükleri zulüm ve taşıdıkları can kaygısı sebebiyle ülkemizin her yerine olduğu gibi şehrimize de çok sayıda mülteci gelmiştir. Çoğunluğunu Suriyeli kardeşlerimizin oluşturduğu bu mültecilerle aramızda bir "kardeşlik hukuku"nun olduğu vurgusunu okullarımızda özellikle işleyeceğiz. Kainat Efendisi (sav), muhacir olarak gittiği Medine´de, ensar tarafından nasıl kucaklandıysa, biz de öğrencilerimizin bu kardeşlerini o şekilde kucaklamaları gerektiği hususuna özellikle değinmekteyiz. 

 Elbette yukarıdaki vurguya değinip kenara çekilmeyeceğiz. Hayatımızın her alanı ve her anı Kainat Efendisi (sav)´in öğretileri ile doldurulmalıdır. Elimizden geldiği kadar Efendiler Efendisini anlatmanın çabası içerisinde olacağız. 

 İnsanlığın en büyük öğretmeninin izinde ve rehberliğinde bir nesil yetiştirmek gayesiyle  alem-i İslam´ın Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyorum." 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.