KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DANIŞMAN ÖĞRETMENLERİN EĞİTİM PROGRAMI

Şubat 2016’da yeni atanan aday öğretmenlere danışmanlık yapacak danışman öğretmenlerin eğitim programı, 22 Şubat 2016 tarihinde Karatay Belediyesi Aziziye Kültür Merkezinde başladı.
DANIŞMAN ÖĞRETMENLERİN EĞİTİM PROGRAMI

 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitime alınmış 5 eğitici öğretmen, Konya genelinden 2.768 öğretmene “danışman öğretmen” olmaları için eğitim verecek.

 Eğitim programının açılış konuşmasını yapan Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet ALTUNTAŞ, danışman öğretmenlerin çok önemli bir görevi ifa edeceklerine vurgu yaparak “Sizler, ülkenin geleceğini şekillendirecek aday öğretmenleri yetiştirecek kişilersiniz.” dedi.  Danışman öğretmenlerin her türlü konuda örnek teşkil edeceğini ifade eden ALTUNTAŞ, her zaman yenilenmeye açık, kitap okuyan ve bu vasıflarıyla aday öğretmenlere yol gösteren bireyler olmaları gerektiğini söyledi.

 Nurettin TOPÇU’nun “40 yıl öğretmenlik yaptım, sınıfa her girişimde mabede girer gibi girdim.” sözünü örnek almamız gerektiğini ve aday öğretmenlere de bu şuuru vermemiz gerektiğini ifade eden ALTUNTAŞ, öğretmenliğin ne denli kutsal bir vazife olduğuna dikkat çekti.

 Daha sonra kürsüye Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin GÖK çıktı. Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan bu eğitim programında bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade eden GÖK, bu uygulamanın yeni bir stratejik karar olduğuna vurgu yaptı. Burada verilecek eğitimi alan öğretmenlerin en az 10 yılını doldurmuş tecrübeli ve seçilmiş öğretmenler olduğunu da ifade eden GÖK, danışman öğretmenlerin, oluşturulan yeni stratejide “elini taşın altına koyacak” kişiler olduğunu sözlerine ekledi.

 Hiçbir soruna fikir vermeden çözüm getirilemeyeceğini söyleyen GÖK, buradaki öğretmenlerin kolektif aklı kullanarak var olan sorunlara da çözüm getirileceğini ifade etti. Danışman öğretmenlerin “bencil” bir tavır içerisine girmeden her türlü bilgi ve tecrübesini aday öğretmenlerle paylaşmasını isteyen GÖK, bu süreçte deneyimli öğretmenlerin tecrübeleri ve genç öğretmenlerin akademik ve teknolojik bilgilerinin birleşmesiyle iyi bir sinerjinin de oluşturulacağını sözlerine ekledi.

 Eğitim programının açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin GÖK ve Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet ALTUNTAŞ’ın yanı sıra merkez ilçelerin milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve öğretmenler katıldı. 

22-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-201622-02-2016

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.