KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEMOKRATİK VATANDAŞLIK ve İNSAN HAKLARI PROJESİ

DEMOKRATİK VATANDAŞLIK ve İNSAN HAKLARI PROJESİ

 Avrupa Birliği ve Bakanlığımızın müşterek olarak yürüttüğü Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi´nin kapanış konferansı İstanbul´da gerçekleşti.

 Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI, AB Türkiye Delegasyonu Maslahatgüzarı Béla Szombati ve Demokratik Vatandaşlık ve Katılım Direktörü Jean-Cristopne Bas´ın da katıldığı konferansta projenin genel değerlendirmesi yapıldı.

 Ülkemiz dahil 47 Avrupa ülkesinde uygulanmakta bu projede, Konya ile beraber Edirne, Elazığ, İstanbul, Manisa, Mardin, Sakarya, Mersin, Samsun ve Yozgat projenin uygulandığı iller arasında yer aldı.

 Konya´da proje kapsamında Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu ve  Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi kılavuz okullar olarak; Alâeddin İlkokulu, İhsaniye İlkokulu, Cengiz Topel İlkokulu, Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu, Mehmet Beğen Ortaokulu, Vali Necati Çetinkaya Ortaokulu, Selçuklu Anadolu Lisesi ve Dolapoğlu Anadolu Lisesi gönüllü okul olarak yerini aldı. 

 Kapanış toplantısına Konya´yı temsilen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dündar POLATCAN ve projede kılavuz ve gönüllü olarak yer alan okullarımızdan öğretmen ve idareciler katıldı.

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.