KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesi ile bir mesaj yayımladı:
DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

 Sahip olduğumuz medeniyet,  yaratılanların en şereflisi sıfatına sahip “insan”ı merkezine alan, insanlık ailesini gereken onur ve vakar içerisinde yaşatmayı hedefleyen kutlu bir değerler bütünüdür.

 Bu bağlamda engelli olarak nitelenen bireylerimizin toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak, hiçbir negatif ayrımcılığa muhatap olmayan, engellerin ortadan kaldırıldığı bir anlayışla hak ve sorumluluklarının farkında birer vatandaş olmalarına katkı sunmak, hepimizin temel vazifelerindendir. 

 Engelli bireylerimizin karşılaştığı sorunlar sadece onları ve ailelerini değil, toplumun her kesimini ilgilendirmektedir. Bu sorunlara çözüm getirirken her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğu bilinciyle hareket edilmesi ve çalışmaların bu bilinçle yürütülmesi önemli bir husustur. Zira engelli ve engelsiz her birimiz aynı hayatı paylaşmakta ve aynı şeylere ihtiyaç duymaktayız.

 Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihini, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi ve toplumda farkındalık oluşturulması açısından önemli buluyor, bu duygular içerisinde engelli ve engelli adayı tüm vatandaşlarımıza sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.

 

                                                                                              Mukadder GÜRSOY

                                                                                          Konya İl Milli Eğitim Müdürü

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.