KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE FATİH PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERE TABLET DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİ

Selçuklu Bosna Hersek Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde tüm Türkiye´de eş zamanlı olarak tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.
EĞİTİMDE FATİH PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERE TABLET DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİ

 Tablet dağıtım törenine Konya Valisi Muammer EROL, Selçuklu Kaymakamı Sabit KAYA, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet ALTUNTAŞ, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan KAYACILAR, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 Tablet bilgisayarların dağıtım töreninde konuşma yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, şunları söyledi: "İlk defa 2010 yılında başlatılan Eğitimde Fatih Projesi, okullarımızda bilişim teknolojileri araçlarının daha etkin ve verimli kullanılması amacını güden, dünyanın en büyük eğitim projelerinden biridir.

 Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yürütülen, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız tarafından desteklenen bu proje sayesinde bütün okullarımıza LCD panel etkileşimli tahta ve internet altyapı ağı kurulacaktır. Yine proje kapsamında her öğretmen ve öğrencimize tablet bilgisayar verilecektir.

 Bugün geldiğimiz aşamada ilimizde, 110 ortaöğretim kurumumuza 2.429 adet etkileşimli tahta, 110 adet çok fonksiyonlu yazıcı, 110 adet doküman kamera ve 4.036´sı öğretmenlere 17.789´u öğrencilere olmak üzere toplam 21.825 adet tablet bilgisayar dağıtımı yapılmıştır."

 GÜRSOY, öğrencilere "EBA" olarak bilinen Eğitim Bilişim Ağı´nın alt yapısını iyi incelemelerini ve bu dağıtılan tabletlerden eğitim adına en iyi şekilde faydalanmaları gerektiğini de söyledi.

 Peygamber Efendimizin "İlim Müslüman´ın yitik malıdır" hadis-i şerifini de anımsatan GÜRSOY, ilim yolunda daha hızlı ve önde olmak için teknolojinin gereklerini yerine getirmemiz gerektiğini de sözlerine ekledi.

 Selçuklu Bosna Hersek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tablet bilgisayarlarını, Konya Valisi Muammer EROL, Selçuklu Kaymakamı Sabit KAYA ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY´un ellerinden aldılar.  

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.