KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EKİP 42 PROJESİ TANITIM ve İSTİŞARE TOPLANTISI

EKİP 42 PROJESİ TANITIM ve İSTİŞARE TOPLANTISI

 Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 6 pilot okulda uygulanan, 2015/2016 Eğitim Öğretim Yılında ise Konya´daki tüm okullarda uygulanacak Eğitimde Kaliteyi İyileştirme (EKİP 42) Projesinin tanıtım ve istişare toplantısı 13 Kasım 2015 tarihinde Konya Merkez Öğretmenevi Toplantı Salonunda yapıldı.

 31 ilçeden gelen bir ilçe milli eğitim şube müdürü, bir okul müdürü ve koordinatör öğretmenlerin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, “Yarının büyüklerinin bu coğrafyada seslerinin daha yüksek çıkabilmesi için daha çok kitap okumaları gerekir.” dedi. Allah’ın bizlere ilk emrinin de “Oku” olduğunu ifade eden GÜRSOY, bu emri doğru anlayıp kitap okumanın bir yaşam tarzı haline getirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

 “Seyreden bir toplumun okuyan bir nesli olmaz.” diyerek yola çıktıklarını ve bu projeyi hazırladıklarını söyleyen GÜRSOY, okuyan bir neslin inşa edilmesinde en büyük görevin eğitimcilere düştüğünü ifade etti.

 TEOG, LYS, YGS gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşılaştıkları en büyük sıkıntının “okuduğu soruyu hemen anlayamama” olduğunu vurgulayan GÜRSOY, Eğitimde Kaliteyi İyileştirme (EKİP 42) Projesi sayesinde bu sorunun da aşılacağına dikkat çekti.

 Daha sonra Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından, EKİP 42 Projesi hakkında genel bilgilendirme, proje kapsamında oluşturulacak ilçe yürütme kurullarının görev ve sorumlulukları, proje kapsamında okulların üzerine düşen görevler ve ‘www.ekip42.com’ web adresinin genel tanıtımı konularında sunumlar gerçekleştirildi.  

 

 Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Aralık 2015’te okullarımızda uygulamaya konulacak olan bu projenin tüm öğrenci, öğrenmen ve velilerimiz için verimli geçmesini temenni ediyoruz.

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.