KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİLER HAFTASI PROGRAMI

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Engelliler Haftası münasebetiyle 11 Mayıs 2015 tarihinde, Kültür Park Amfi Tiyatro Salonunda bir program gerçekleştirdi.
ENGELLİLER HAFTASI PROGRAMI

  Program, saat 09.30´da Gedavet Parkından yapılan yürüyüşle başladı. Yürüyüşe çok sayıda engelli öğrenci, öğrenci aileleri ve duyarlı vatandaşlar katıldı. Kültür Parkta son bulan yürüyüş sonrasında, katılımcılar özel eğitim öğrencilerinden oluşturulan ve Konya Büyük Şehir Belediyesinin desteklediği  Özel Gençler Mehter Takımının söylediği marşlarla karşılandı.

  Muhtelif özel eğitim okullarında eğitim gören öğrencilerimizin okuduğu şiir ve yaptıkları konuşmalarla programa devam edildi.

  Kozağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Özel Eğitim Uygulamaları Merkezi öğrencilerinin sunduğu halk oyunları gösterisi, Fatma Menekşe Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin hazırladığı pleybek gösterisi, Konevi İşitme Engelliler Meslek Lisesi öğrencilerinin sunduğu ilahi gösterisi ve Meram Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladığı solo ve koro halk müziği gösterileri izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

  Ayrıca programda icra edilen tüm çalışmaların işaret diliyle de tercümesi yapıldı.

  Programa Konya Valisi Muammer EROL, Konya İl Jandarma Komutanı Emin DURSUN, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İzzet GÜNEŞ ve çok sayıda engelli öğrenci, öğrenci aileleri ve duyarlı vatandaşlar katıldı. 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.