KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ HATİPLER MİNBERDE YARIŞTI

GENÇ HATİPLER MİNBERDE YARIŞTI

 İlimizdeki Anadolu imam hatip liseleri (çok programlı Anadolu liseleri bünyesindeki Anadolu imam hatip liseleri dâhil) erkek öğrencileri arasında düzenlenen; “Genç Hatipler Minberde” Hutbe Okuma Yarışması 24 Mart 2017 tarihinde, il genelinden 30 okulun katılımı ile gerçekleşti.

 İki farklı bölgede gerçekleşen yarışmanın Birinci Bölge Finali Karatay Ali Ulvi Kurucu Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Ahmet Kolat Camiinde yapıldı. Buradaki yarışmada ilk 3’e giren öğrencilerin isimleri ve okulları aşağıdaki gibidir:

 

S.NO

İLÇESİ / OKUL ADI

ÖĞRENCİ ADI VE SOYADI

1

Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi

Çağatay Furkan NOYAN

2

Karatay Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi

Mehmet KOÇ

3

Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yunus KORKMAZ

 

 İkinci Bölge Finali ise Selçuklu Bosna Hersek Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Okul Tatbikat ve Uygulama Camiinde yapıldı. Buradaki yarışmada dereceye giren öğrencilerin isimleri ve okul bilgileri de aşağıdaki gibidir:

 

S.NO

İLÇESİ / OKUL ADI

ÖĞRENCİ ADI VE SOYADI

1

Selçuklu Bosna Hersek Anadolu İmam Hatip Lisesi

Mustafa ESKİ

2

Akşehir Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ahmet Nuri TURANOĞLU

3

Beyşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi

Musa COŞGUN

 

 İl içi bölge finallerinde birinci olan okullar, 28 Nisan 2017 tarihinde Burdur’da gerçekleştirilecek olan 7.Bölge Finalinde ilimizi temsil edeceklerdir.

 

27-03-201727-03-201727-03-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.