KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ KOMEK YAZ PROGRAMLARI TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü nün ortak olarak uyguladıkları “Genç Komek projesi tanıtım toplantısı Mevlana kültür merkezinde yapıldı.
GENÇ KOMEK YAZ PROGRAMLARI TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

 13. Altın Dokunuşlar Sergisi ve Bilgi Şöleni etkinlikleri kapsamında yapılan toplantıda KOMEK’in yaz aylarında öğrencilerimize yönelik yapacağı etkinlik ve çalışmaların planlanması amaçlanıyor.

 Açılış konuşması yapan Konya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Ahmet Köseoğlu çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 Konuşmasında, desteklerinden ve samimi çalışmalarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy’a özellikle teşekkür etti. Mukadder Gürsoy’un Konya’ya atandığından beri çok önemli çalışmalara imza attığını ve çok daha güzel çalışmalar yapacağına inandığını söyledi.

 Bundan on beş yıl önce farklı kurumların birlikte çalışması mümkün değildi ama şimdi hep birlikte ülkemiz ve milletimiz için güzel çalışmalar yapıyoruz.” diyen Köseoğlu: “Ömürler gelip geçiyor ve geriye yaptığımız hayırlı hizmetler kalıyor.” diyerek her zaman güzel çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirtti.

 Yaz okulunda gençlerimizin vatanını, milletini ve dinini seven, bilen kişiler olarak yetişmesi için çalışacaklarını dile getirdi.

 Programda selamlama konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ise, insanı inşa etmenin şehri imar etmekten daha önemli olduğunu, aksi takdirde ihmal ettiğimiz nesillerin inşa ettiğimiz şehirleri yıkabileceğini, söyledi. 

 Gürsoy: “Peygamber Efendimizin beşikten mezara ilim prensibini hatırlatan Gürsoy, bu makamlar bizim şahsi mekânlarımız değil, millete hizmet makamlarıdır. Görev yaptığımız sürece milletimize ve devletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Birlikte çalışmak ve birlikte hareket etmek çok önemlidir. İnşallah geçtiğimiz yıldan daha fazla bir katılımla bu birlikteliği devam ettiririz. Bir kişinin bile bilgisizliğinin bu topluma vereceği zararın ne olacağını biliyoruz.  Onun için mümkün olduğunca daha çok kişiye hatta herkese ulaşmamız gerektiğine inanıyorum. Yakın ilgisinden dolayı Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Ahmet Köseoğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

 Törende İl Milli Eğitim Müdürümüz ve katılımcılara KOMEK kurslarında üretilen çeşitli sembolik hediyeler de verildi.

 Programa İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Ahmet Köseoğlu, KOMEK görevlileri ve gençler katıldı.

17-05-201717-05-201717-05-201717-05-201717-05-201717-05-201717-05-2017

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.