KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAFIZLIK ve EZAN OKUMA YARIŞMALARI

HAFIZLIK ve EZAN OKUMA YARIŞMALARI

   Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından milli eğitimin genel amaçları doğrultusunda Anadolu imam hatip lisesi ve çok programlı lise bünyesindeki imam hatip lisesi programına devam eden öğrenciler arasında, öğrencilerin mesleki yeterliliklerini artırmak ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenmekte olan “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması il finalleri 22 Mart 2015 tarihinde Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı. 

   Daha önce okul yarışmalarında birinci gelen öğrenciler, okullarını temsilen Konya il yarışmalarına katıldı. 15 okulun katıldığı Hafızlık yarışmasında Karatay Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdullah Muhammed Ali, 31 okulun katıldığı Ezan Okuma yarışmasında Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Bahattin Atabey il birincisi oldular.

   Konya il yarışmasında birinci gelen öğrenciler 12 Nisan 2015 tarihinde 7. Bölge merkezi olan Kırşehir ilinde Konya, Kırşehir, Karaman, Antalya, Burdur, Isparta ve Afyonkarahisar il birincileri bölge final yarışmasına katılacaktır.

   Öğrencilerimize bölge yarışmalarında başarılar diliyoruz.

 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.