KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYDİ BİL BAKALIM BİLGİ YARIŞMASI FİNAL VE ÖDÜL TÖRENİ

HAYDİ BİL BAKALIM BİLGİ YARIŞMASI FİNAL VE ÖDÜL TÖRENİ

 Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte yürüttüğü Medeniyet Okulu Projesi kapsamında düzenlenen faaliyetler  tüm hızıyla devam ediyor.

 Bu proje ile Konya´da eğitim gören 6. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen  "Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması"nın final ve ödül töreni, 27 Mayıs 2015 tarihinde Mevlana Kültür Merkezinde gerçekleşti.

 Çeyrek ve yarı final yarışmalarında rakiplerini eleyerek finale çıkan Çeltik Honamlı Ortaokulu, Karapınar Cumhuriyet Ortaokulu ve Selçuklu Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu öğrencileri birbirleriyle yarıştılar.

 Yarışmaya canlı yayınla bağlanan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, 515 okul içerisinde başarı göstererek finale çıkan bu 3 okulu kutlayarak yarışmacı öğrencilere bir de müjde verdi. Ecdadımız için çok önemli bir şehir olan Avusturya´nın başkenti Viyana´ya öğrencilerimizi kapsayan bir gezi düzenleyeceklerini ifade etti.

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY da finale kalan bu okullarımız başta olmak üzere, proje kapsamında düzenlenen yarışmalara katılan bütün okullarımızı kutladı. Efendimiz (sav)´in "İlim Müslüman´ın yitik malıdır" hadis-i şerifini de anımsatan GÜRSOY, öğrencilerimizdeki başarıyı gördükten sonra ilmin, onların ellerinde olduğunu ifade edebileceğini sözlerine ekledi.

 Yarışmanın neticesinde Çeltik Honamlı Ortaokulu il birinciliği, Selçuklu Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu il ikinciliği, Karapınar Cumhuriyet Ortaokulu da il üçüncülüğü derecesini aldı.

 Medeniyet Okulu Projesi kapsamında daha önce düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında derece alan öğrencilerle birlikte "Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması"nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

 Yarışmanın final ve ödül törenine Selçuklu Kaymakamı Sabit KAYA, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mücahit Sami KÜÇÜKTIĞLI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın UYGUN, Selçuklu, Karapınar, Çeltik, Altınekin ilçe milli eğitim müdürleri ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

 Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak il birinciliğini elde eden Çeltik Honamlı Ortaokulu öğrencileri başta olmak üzere, finale kalan okullarımızın öğrenci, öğretmen ve idarecilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.