KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“HAYDİ KONUŞ BAKALIM” ADLI MÜNAZARA YARIŞMASI İL FİNALİ

“HAYDİ KONUŞ BAKALIM” ADLI MÜNAZARA YARIŞMASI İL FİNALİ

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte yürüttüğü Medeniyet Okulu Projesi kapsamında yapılan liselerarası  “Haydi Konuş Bakalım” adlı münazara yarışmasının il finali, 16 Mayıs 2017 tarihinde Mevlana Kültür Merkezinde yapıldı.

 Final programına Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Yunak Kaymakamı Fatih CIDIROĞLU, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre DEMİRHAN, Akşehir Belediye Başkanı Salih AKKAYA, ,Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY ve Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı M. Sami KÜÇÜKTIĞLI’nın yanı sıra ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

 Konya genelinde 225 lisenin katıldığı ve eleme usulüyle iki ilçenin finale kaldığı Münazara yarışmasında, 31 ilçeden birinci olarak seçilmiş okulları eleyerek final yarışmasına katılmayı hak eden Kadınhanı Zeki Altındağ Anadolu Lisesi “Değişim önce devletten başlar.”; Yunak Piribeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi ise “Değişim önce insandan başlar.” konularını savundular.

 Münazara başlamadan önce konuşmalarını yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, finale kalan okulları tebrik ederek yarışmaya katılan tüm öğrencilerin esasında birinci olduğunu belirterek eğitime bu denli destek veren bir belediye olduğu için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve ekibine teşekkür etti. 

 Daha sonra Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gayelerinin eğitilmiş bir toplum oluşturmak olduğunu belirterek Medeniyet Okulu Projesinde emeği geçen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine teşekkür etti. AKYÜREK, normalde birinci olan okula yurtdışı ödülünün olduğunu fakat bugün gösterilen gayretler karşılığında ilk 4’e giren okulun yarışmacı öğrencilerini Kudüs’e götürme sözü verdiğini ifade etti.

 Yarışmada birinci olan okula 3 adet bilgisayar, öğrencilere tam altın; ikinci okula 2 adet bilgisayar, öğrencilere yarım altın; üçüncü okula bir bilgisayar, öğrencilere çeyrek altın verildi. Dereceye giren okulların öğrencilerine hediyelerin takdim edilmesinin ardından program sona erdi.

 31 ilçeden 225 okulun dâhil olduğu yarışmada ilk 4’e giren okulların isimleri ve dereceleri şöyle:

Derecesi

Okulun Adı

Birinci

Kadınhanı Zeki Altındağ Anadolu Lisesi

İkinci

Yunak Piribeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi

Üçüncü

Karatay Bozkırlılar Vakfı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Dördüncü

Akşehir Şehit İsmail Cem Yakınlar Anadolu Lisesi

 

17-05-201717-05-201717-05-201717-05-201717-05-201717-05-201717-05-2017

 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.