KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN LGS MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN LGS MESAJI

Hedef ve idealleri doğrultusunda akademik bir eğitim sürecini tamamlayan bireyler, kendileri ve çevreleri ile barışık, yaptığı işten daha çok verim alan ve bu işi yapmaktan mutluluk duyan insanlardır.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılmakta olan merkezi sınav da bu anlamda büyük bir önemi ifade eder. 8. Sınıf öğrencilerimizin bu sınavda gösterecekleri akademik başarı, onların eğitim hayatlarında belirleyici olacaktır.

Biliyoruz ki öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin rehberliği ve velilerimizin de destekleriyle bu sınava büyük emekler vererek hazırlandılar.  Burada onlara vereceğimiz en önemli tavsiye, hiçbir emeğin boşa gitmeyeceği inancıyla başarılı olacaklarına inanmaları ve inançlarını yitirmeden ideallerine doğru ilerlemelidir. Onlar emin adımlarla yollarında ilerledikçe başarı da doğal bir süreç olarak kendiliğinden gelecektir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 05 Haziran 2022 tarihinde iki farklı oturumda gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava girecek Konya'daki öğrencilerimiz başta olmak üzere, tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, hedeflerine ve ideallerine ulaşacakları bir eğitim hayatı diliyorum.

Seyit Ali BÜYÜK

Konya İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.