KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN YKS MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN YKS MESAJI

Hayal ve hedefleri doğrultusunda kendilerini akademik olarak da en iyi şekilde geliştirme gayesini taşıyan gençlerimiz, geleceğe daha büyük umut ve güven içerisinde bakacaklardır. Bu noktada gençlerimizin ilgi ve yetenekleri çerçevesinde eğitim alacakları üniversiteler, gençlerimizin eğitim hayatlarında çok büyük bir önem ifade etmektedir.

Bilindiği üzere akademik çalışmaların en yoğun olduğu yükseköğretim kurumlarına da lise eğitimini tamamlamış öğrencilerimizin gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) sonucuyla yerleşilmektedir. YKS, neticesi itibariyle gençlerimizin eğitim hayatlarının en önemli dönüm noktalarından biridir.

Biliyor ve inanıyoruz ki hayatta verilen hiçbir emek zayi olmaz; gece gündüz demeden yoğun bir çalışma sürecini tamamlayan öğrencilerimiz bu emeklerinin karşılığını muhakkak alacaklardır. Dikkat etmeleri gereken en önemli husus da duydukları heyecanın onları strese sevk etmemesidir. Unutulmamalıdır ki ümitsizliğe kapılmadan başarının ardında iradeli bir şekilde yol alan insanlar hayatta gerçek anlamda hedefine ulaşanlardır. Gençlerimiz emin adımlarla yollarında ilerledikçe başarı da doğal bir sonuç olarak onların olacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 18 ve 19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak sınavlara girecek olan Konya'daki öğrencilerimiz başta olmak üzere, tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, her birinin hayal ve hedeflerine ulaşacakları bir yükseköğretim kurumuna yerleşmelerini temenni ediyorum.

Seyit Ali BÜYÜK

Konya İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.