KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL ÖĞRENCİ MECLİSİ SEÇİMİ YAPILDI, KONYA İL ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANI SEÇİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ilde uygulanan İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi Konya Karatay Anadolu İmam Lisesi konferans salonunda yapıldı.
İL ÖĞRENCİ MECLİSİ SEÇİMİ YAPILDI, KONYA İL ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANI SEÇİLDİ

Tüm ilçelerden seçimle belirlenen üçer öğrencinin temsilci olarak hazır bulunduğu öğrenci meclisi başkanlık seçimine İl Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Songül, okul müdürleri ve öğretmenler de katıldı.

Yapılan seçimin sonunda Konya Öğrenci Meclisi Başkanlığına Karatay Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Tahsin Başarı seçildi.

Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

 

23-11-201723-11-2017

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.