KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLERİ ve KİDEM’DEN SORUMLU İLÇE ŞUBE MÜDÜRLERİ İLE KİDEM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi (EKİP42) kapsamında Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan Konya İzleme ve Değerlendirme Merkezinin (KİDEM) 2016-2017 yılında yapacağı sınavlar ile ilgili ilçe millî eğitim müdürlüklerinin katılımcı olarak yer aldığı bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.
İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLERİ ve KİDEM’DEN SORUMLU İLÇE ŞUBE MÜDÜRLERİ İLE KİDEM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

 İl Millî Eğitim Müdür Vekili Servet ALTUNTAŞ’ın başkanlığında yapılan toplantıda Konya İzleme ve Değerlendirme Merkezinin (KİDEM),  il genelinde yapacağı kazanım değerlendirme sınavları ile seviye belirleme sınavları hakkında ilçe millî eğitim müdürleri ile projeden sorumlu ilçe şube müdürlerine detaylı bilgiler verildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdür Vekili Servet ALTUNTAŞ, Konya İzleme ve Değerlendirme Merkezinin (KİDEM) kuruluş öyküsünden ve amaçlarından bahsetti. 2016-2017 eğitim öğretim yılında yapılacak kazanım değerlendirme ve seviye belirleme sınavlarının sağlıklı yürütülebilmesi için ilçe millî eğitim müdürlüklerden, kurum ve okulları ile ilgili bilgilerini güncelleştirmelerini ve ilçelerinde bulunan okul müdürleri ile ivedilikle bir bilgilendirme toplantısı yapmalarını isteyen ALTUNTAŞ, sınav takvimini paylaştı.

 ALTUNTAŞ, yapılması planlanan ve hazırlıklarında son aşamasına gelinen sınavlarla ilgili yaptığı bilgilendirmelerde; sınav öncesi, sınav süreci ve sonrasında yapılması gereken işlemlerin Müdürlüğümüzün tüm birim ve alt birimleri tarafından ciddiyetle ve özenle yapılacağına duyduğu inancı belirtti. Gerçekleştirilen tüm bu çaba ve gayretlerin geçtiğimiz yıl açılışı yapılan ve faaliyetlerine başlayan Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesinin (EKİP42) bir parçası olduğunu hatırlattı.

 ALTUNTAŞ, yapılacak sınavların hazırlanmasında emeği geçen başta Destek Hizmetleri Şube Müdürü Mahmut ÖZCAN olmak üzere KİDEM’de görev yapan AR-GE Birimi Uzmanlarına teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

 Ardından söz alan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Mahmut ÖZCAN, KİDEM olarak ekibi ile birlikte şimdiye kadar yaptıkları ve yapacakları işlemlerden söz etti. Bakanlığımızın yerel ölçme ve değerlendirme merkezlerinin kurulması yönünde bir politikasının olduğunu ve bu alanda gelecekte adımlar atılacağını belirterek Konya İzleme ve Değerlendirme Merkezinin (KİDEM) bu anlamda Türkiye’de bir ilk olduğunu ifade etti.

 ÖZCAN, ilçe millî eğitim müdürleri ile ilçelerde projeden sorumlu şube müdürlerini yapılacak ilk sınavın hazırlık ve uygulama takviminin detayları konusunda bilgilendirdi. Öğrencilerin ve okulların, yapılan sınavlarla bir başarı sıralamasına konulmayacağını ve listeler ile teşhir edilmeyeceğini; temel amaçlarının öğrencilerin, okulların ve ilçelerin kendi durumlarını görerek başarıyı artırıcı tedbirler almasını sağlamak olduğunu söyledi.  

27-10-201627-10-201627-10-201627-10-201627-10-201627-10-201627-10-2016

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.