KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLK EMİR, HAYAT TARZIM

Gençlik Eğitim Kurumları, 51. Kütüphaneler Haftası Etkinlikleri çerçevesinde, "İlk Emir, Hayat Tarzım" sloganıyla kitap okuma programı gerçekleştirdi.
İLK EMİR, HAYAT TARZIM

 Okumayı teşvik etmek ve okuyanı ödüllendirmek maksadıyla düzenlenen etkinlik, 03 Nisan 2015 tarihinde Kültür Parkta yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 İlk olarak Meram Belediye Başkanı Fatma TORU´nun konuşmasıyla başlayan program, Ali Fuat BAŞGİL´in "Gençlerle Başbaşa" adlı eserinden bir kesit okumasıyla devam etti.

 Daha sonra kürsüye Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY çıktı. Allah´ın ilk emrinin sadece "oku" değil, "Oku, Yaradan Rabbin adıyla" şeklinde olduğunu vurgulayarak, bu şuurun oluşturulması gerektiğinin altını çizdi. Bütün okullarda okuma kampanyaları düzenlediklerini belirten GÜRSOY, okuma eyleminin hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alması gerektiğini de belirtti. Önümüzdeki hafta içerisinde 7´den 70´e bütün Konya´ya hitap eden bir okuma projesinin startını vereceklerini de sözlerine ekledi. GÜRSOY da Ali Fuat BAŞGİL´in "Gençlerle Başbaşa" adlı eserinden bir kesit okudu.

 Programın en dikkat çeken yönü ise Konya İl Halk Kütüphanesinden en çok kitap alarak okuyan 98 yaşındaki Kazım DUMANLI´nın orada bulunmasıydı. Sağlık problemlerine rağmen etkinliğe katılan Kazım DUMANLI´ya plaketini Meram Belediye Başkanı Fatma TORU verdi. Programda Konya´da eğitim gören ve Konya İl Halk Kütüphanesi verilerine göre en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi. Belirlenen ilk ve ortaokul öğrencilerine ödüllerini Meram Belediye Başkanı Fatma TORU verdi.  Lise öğrencileri ise ödüllerini  Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY´un elinden aldı.

 Etkinlikte Konya´nın kültürel yanına hizmet eden kişiler de unutulmadı. Yazılı ve görsel basın temsilcilerine ödüllerini İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet ALTUNTAŞ; yayınevlerinin temsilcilerine ödüllerini  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf İPEK; Konya´daki yazar ve şairlere ise ödüllerini İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın UYGUN takdim etti.

 Gençlik İlkokulu öğrencilerinin folklor gösterimi ve toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

 

 

  

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.