KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

Bilginin katlanarak çoğaldığı ve teknolojinin de çok hızlı bir şekilde gelişme gösterdiği günümüz dünyasında eğitim öğretim faaliyetlerinin ne kadar büyük bir önemi ifade ettiği, her geçen gün daha net bir şekilde anlaşılmaktadır.

Çocuk ve gençlerimizi doğru ve faydalı bilgiyle buluşturmak, bilgiyi üreten ve yöneten bir anlayış içerisinde yaşadıkları çağa yön verecek bir vizyonla yetiştirmek, yerli ve milli kimliğimizden taviz vermeden tüm dünyaya hitap eden bir nesil olarak geleceğe hazırlamak, ancak doğru bir eğitim öğretimle mümkündür.

Bilindiği üzere yaşadığımız salgın sürecinin bir sonucu olarak geçtiğimiz yılın Mart ayından bu yana büyük ölçüde ara verilmek durumunda kalınan yüz yüze eğitim, 06 Eylül 2021 tarihi itibariyle yeniden başladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öncülüğünde yürütülen fiziksel hazırlıkların yanı sıra, üretilen ve yürütülen projelerle okullarımızda verimliliği artırmaya yönelik gerekli tüm planlamalar yapıldı. 2021/2022 eğitim öğretim yılının, öğrenci-öğretmen-veli işbirliği içerisinde bilimsel, sosyal ve kültürel nice çalışmanın hayata geçirileceği bir eğitim yılı olacağına inanıyoruz.

13-17 Eylül 2021 tarihleri arasında büyük bir heyecan içerisinde kutlayacağımız 'İlköğretim Haftası'nın eğitim öğretimin hayatımızın her alanında daha belirleyici bir rol üstlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.  Öğrenci ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamızın 'İlköğretim Haftası'nı tebrik ediyor, sağlık, huzur ve başarı dolu bir eğitim yılı geçirmemizi diliyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.