KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Mesajı

   İlim dünya tarihinin başlangıcından bugüne değin bütün millet ve devletlerin büyük önem verdiği ilerlemenin net ve en büyük değeridir.  Bizler de büyük medeniyet tarihimiz boyunca ilmin, dini ve milli geleneğine vefa göstererek attığımız her adımda en aziz değerlerimizin başına ilmi koyduk ve çalışmalarımızı bu bilinçle sürdürdük. 
İlköğretim Haftası Mesajı

    Hangi gelişmişlik seviyesine ulaşmış olursak olalım, yetişmiş nitelikli insan potansiyelimiz olmadan hiçbir ilerleme kaydedemeyeceğimiz açıktır. Bütün bunların sorumluluğu ile insanın irfan yolculuğundaki bütün eğitim ve öğretim hayatını hatasız, tavizsiz ve modern dünyanın en son gelişmelerini gözeterek hazırlamak bizim başlıca görevimizdir.

      Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başta bizlerin, yöneticilerimizin, öğretmen, öğrenci ve ailelerin üzerine büyük sorumluluklar düşmektedir.

 

Sevgili Öğrenciler;

      Gelecek aydınlık yılların sağlam nesilleri olan sizler, temelinizi doğru ve kaliteli çalışmalarla oluşturarak yerimizi emanet edeceğimiz bütün mevki ve sorumlulukları bizden daha iyi yönetebilecek bilgi seviyelerine, zamana ayak uydurabilecek gerekli teknolojiye ulaşmalı, devlet ve milletiniz için vefa bilinciyle gayretli çalışmalarınızı sürdürmelisiniz.

 

Değerli Veliler;

     Sizler, çocuğunuzun ilk mektebi olan, sağlıklı geleceği için sağlam temelin atılacağı, nezih, temiz ve iletişime açık bir ilişkinin yürütüleceği aile kurumunun öğretmenlerisiniz. Yeni eğitim metotlarının gereği olan, öğrenci, öğretmen ve okulu merkeze alan daha verimli bir eğitim sisteminin yüklediği sorumlulukların farkında olarak okul ve öğretmenlerle sürekli iletişim içinde olmalı, çocuğunuzun daha verimli yetişeceği uygun okul aile işbirliğini kurmalısınız.

Kıymetli Öğretmenler;

     Ülkemizin geleceğini inşa edeceğimiz eğitim sahası, fazilet ve irfan mücadelesinde en büyük kalemiz ve geleceğimizin aydınlığı gençler en büyük değerimizdir. Çocuklarımızın ülkenin ve dünyanın evrensel değerlerine yeni değerler katacak, yeni çığırlar açacak, pak fikirli, yeni ve taze bilgi düzeyleri ile azimli, özgün, bilinçli çalışmalar sunacak bireyler olarak yetişmesi için size çok ihtiyacı var. Çalışmanın kutsal sayıldığı büyük bir gelenekten geldiğimizi, bütün büyük zaferlerimizi gayretli çalışmalarımızla kazandığımızı biliyoruz. Zamanın ve değişen dünyanın açıklarını kapatmak ve geçmişte alınan yaraları sarmak için her zamankinden çok daha yüksek bir gayretle çalışmalı ve bu gayreti namus bilmeliyiz. Mehmet Akif´in;

               “ Bir bakıma gökler uyanık, yer uyanıktır.
                 Dünya uyanıkken uyumak maskaralıktır.”

dizelerinde de anlatıldığı gibi gözlerimizi açmak ve çalışmak milletimize olan vatandaşlık borcumuzdur.

   Bu duygularla 2014 – 2015 eğitim öğretim yılının bütün yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.  

 

Mukadder GÜRSOY

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.