KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞİM HAZIR PROJESİ

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Döküm Kümesi Derneği arasında Konya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metalürji Teknolojileri Alanı öğrencilerine yönelik burs destekli "İşim Hazır Projesi"nin işbirliği protokolü, 15 Mayıs 2015 tarihinde Konya Valiliğinde imzalandı.
İŞİM HAZIR PROJESİ

Projenin ortakları arasında Konya Valiliği, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Konya Sanayi Odası, Konya Döküm Kümesi Derneği ve Konya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yer aldı.

Projenin genel amaçları arasında, Konya´da döküm sektörü başta olmak üzere pek çok sektörün ihtiyaç duyduğu ara elaman ve yetişmiş insan gücünün karşılanması, proje kapsamındaki öğrencilere eğitim öğretim sürecinde maddi destek sağlanması ve öğrencilerin mezun olunca iş garantili mesleklere yönlendirilmesi, yetişmiş insan gücü sayesinde işsizlikle mücadele ve ülke ekonomisine katkı sunulması gibi hususlar ifade edildi.

Proje kapsamındaki 10. sınıf öğrencilerine yıllık 1.500 TL (Aylık 150 TL); 11. sınıf öğrencilerine aylık asgari ücretin yarısı; 12. sınıf öğrencilerine ise ayık asgari ücretin 3/4´ü burs verilecektir. Ayrıca bu proje ile mezun olan öğrencilere asgari ücretin 1.5 katı bir ücretle iş garantisi de verilmiştir. 

"İşim Hazır Projesi" İşbirliği Protokolünü Konya Valiliği adına Konya Valisi Muammer EROL, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Konya Sanayi Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Memiş KÜTÜKÇÜ ve Konya Döküm Kümesi Derneği adına Dernek Başkanı Mehmet Ali ACAR imzaladı.

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.