KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KADINHANI GÜNER FARUK İÇİL İLKOKULU AÇILIŞ TÖRENİ

KADINHANI GÜNER FARUK İÇİL  İLKOKULU AÇILIŞ TÖRENİ

 İlk defa 1927 yılında Saideli İlkokulu olarak eğitim faaliyetlerine başlayan Kadınhanı ilçe merkezindeki eğitim binası, köklü bir restorasyon çalışmasının ardından 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında  "Kadınhanı Güner Faruk İçil İlkokulu" adıyla tekrar hizmet vermeye başladı.

 Kadınhanı´nda eğitime yaptıkları hizmetlerle tanınan İÇİL Ailesinin bir mensubu olan Faruk İÇİL´in restore ettirdiği okul binasının açılış töreni, 06 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşti.

 Programda konuşma yapan Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet ALTUNTAŞ şunları söyledi: "Gelecekte hayırlı sözlerle anılmak isteyen insanlar, gerilerinde faydalı ve kalıcı eserler bırakanlardır. Kâinat Efendisi (sav)´in de bildirdiği üzere "Veren el, alan elden üstündür".  Bu bağlamda ilim tahsil edilen şu yuvalara her kim bir katkıda bulunmuşsa, o davranışı takdirle karşılamak boynumuzun borcudur. Yeni bir isim ve kisve ile açılışını yapacağımız, Kadınhanı’mızın en köklü okullarından birisi olan bu yuvanın, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da ahlakî, millî ve manevî değerlerine bağlı, vatanını, milletini ve bütün insanlığı düşünen bireylerin yetiştiği bir eğitim kurumu olmasını temenni ediyorum. Öyle ki buraya emek verenlerin ve büyük fedakârlıklarla ismini yazdıranların emekleri zayi olmasın."

 Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Nuri ÖDÜK ise Kadınhanı´nda, eğitimin her kademesinde "İÇİL" damgasının olduğunu söyleyerek hayırseverlere ilçe adına şükranlarını sunduğunu ifade etti.

 Hayırsever Faruk İÇİL ise yaptığı konuşmada, ilçenin bu köklü okulunu restore ettirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İyi ve kötüyü ayıracak tek şeyin ´eğitim´ olduğunu belirten İÇİL, bundan sonra da şartlar ve imkanlar el verdiği takdirde eğitime destek olmaya çalışacaklarını söyledi.

 Açılış programında Konya Valisi Muammer EROL Hayırsever Faruk İÇİL´e; Milletvekili Leyla Şahin USTA da Güner İÇİL´e plaket takdiminde bulundu. Ayrıca Faruk İÇİL de protokol mensuplarına plaket takdim etti.

 Konya Valisi Muammer EROL, Milletvekili Leyla Şahin USTA, Kadınhanı İlçe Kaymakamı Ercan ÇİÇEK, Kadınhanı İlçe Belediye Başkanı Mehmet Nuri ÖDÜK, Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet ALTUNTAŞ, Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim BÜYÜKKARAKURT ve diğer protokol mensuplarının okul binasını gezmeleriyle program sona erdi.

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.