KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KADINHANI PAYENDE TOPÇUOĞLU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ TEMEL ATMA TÖRENİ

     Hayırsever Ahmet TOPÇUOĞLU tarafından yaptırılacak olan Kadınhanı Anadolu İmam Hatip Lisesinin arazisi üzerine 24 derslikli Payende Topçuoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinin temel atma töreni             14 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşti. 
KADINHANI PAYENDE TOPÇUOĞLU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ TEMEL ATMA TÖRENİ

   Temel atma törenine Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Daha sonra selamlama konuşması için İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf TÜLÜN kürsüye çıktı. Çok hayırlı bir iş için toplandıklarını belirten TÜLÜN, 1951’den bu yana 1 milyon imam hatip öğrencisinin bu okullarda yetiştiğini söyledi.

    İmam hatip öğrencilerinin gözeten, hâmi olan, yakmayan, yıkmayan, vatan ve millet aşkıyla dolu bir nesil olduklarını vurgulayan TÜLÜN, hayırsever Ahmet TOPÇUOĞLU’na da özellikle teşekkür etti. Bu okulda yetişen öğrencilerin yaptıkları hayırlı işlerle, TOPÇUOĞLU ailesini de kıyamete kadar hayırla yad ettireceklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.

   Daha sonra kürsüye hayırsever Ahmet TOPÇUOĞLU çıktı. Bu güzel ve manalı günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerini sunan TOPÇUOĞLU, bu hayırlı işlerinin örnek teşkil etmesi temennisinde bulundu.

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, bu güzel esere vesile olduğu için hayırsever Ahmet TOPÇUOĞLU’na teşekkür ederek sözlerine başladı. İlim Yayma Cemiyeti’nin hayırseverlerimizin yolunu açtığı de belirtti.

  Hz. Ali’nin (r.a) “Çocuklarınızı yaşadıkları döneme göre yetiştirin.” sözünü anımsatan GÜRSOY, Allah’ın “Oku” emrinin okullarımızda uygulandığını sözlerine ekledi. "Veren el alan elden üstündür" hadis-i şerifi gereğince bu yapılan hayırlı işin önemine vurgu yaptı.

  Son olarak Nurettin TOPÇU´nun söylediği “Okula mabede gider gibi gittim. Hiçbir derse abdestsiz girmedim” demesini hatırlatan GÜRSOY, temelini attıkları bu okulda yetişecek öğrencilerin de bu sözün mucibince faydalı bireyler olmalarını temenni ederek sözlerini noktaladı.

  Kürsüye son olarak Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Dini Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman DEMİRGÜL çıktı. Artık insanların çocuklarını akın akın imam hatip okullarına kayıt yaptırdıklarını, eski sıkıntılı günlerin geride kaldığını belirttikten sonra, Kadınhanı ilçesindeki bu ihtiyacın giderilmesine vesile olan hayırsever Ahmet TOPÇUOĞLU’na özellikle teşekkür etti.

  Aziz milletimizin gayretleriyle bugün ülke genelinde 1021 imam hatip lisesi ve 1670 imam hatip ortaokulu olduğunu söyleyen DEMİRGÜL, yeni Türkiye yolunda imam hatip mezun ve mensuplarına çok büyük sorumluluklar düştüğünü de sözlerine ekledi.

 Selamlama konuşmalarından sonra, hayırsever Ahmet TOPÇUOĞLU’na ve Kadınhanı Raziye Hatun İlkokulunu restore ettiren Faruk İÇİL adına Ömer Faruk ERDEM’e plaketlerini Konya Valisi Muammer EROL takdim etti. İlim Yayma Cemiyeti adına genel başkan Yusuf TÜLÜN de hayırsever Ahmet TOPÇUOĞLU’na plaket takdiminde bulundu.

 Son olarak Kadınhanı İlçe Müftüsü Osman ASLAN’ın dualarıyla temel atma töreni gerçekleştirildi.

 Programa Konya Valisi Muammer EROL, Kadınhanı Kaymakamı Ercan ÇİÇEK,  Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Nuri ÖDÜK, Sarayönü Belediye Başkanı Nazif SOLAK, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Dini Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman DEMİRGÜL, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, İlim Yayma Cemiyet Genel Başkanı Yusuf TÜLÜN ve çok sayıda misafir katıldı.


Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.