KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karatay AKİP ( Akademik Kaliteyi İyileştirme Projesi ) üyeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Mukadder GÜRSOY’ u makamında ziyaret ettiler

Karatay AKİP ( Akademik Kaliteyi İyileştirme Projesi ) üyeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Mukadder GÜRSOY’ u makamında ziyaret ettiler

İlçe Milli Eğitim  Müdürü Ömer BÜYÜKMANAV başkanlığında Karatay AKİP (Akademik Kaliteyi İyileştirme  Projesi) Yürütme Kurulu üyeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Mukadder GÜRSOY´u makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mukadder Gürsoy´a Karatay AKİP  çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 

2017-2018 eğitim öğretim yılında Karatay´da ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 11 ve 12. sınıf öğrencileri için DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları)  kapsamında 376 öğrenciye Karatay Kaymakamlığının himayelerinde üniversite hazırlık ve destekleme kursları açıldığını, doküman ve lojistik desteğinin Karatay Belediyesi tarafından finanse edildiğini, yıl sonunda öğrencilerin başarılarının arttığını, AKİP´e devam eden öğrencilerden ilk 10 bine 2, ilk 100 bine giren toplam 140 öğrencinin olduğunu belirtti. 

Okul öncesi ve ilkokullarının 750 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen Akıl ve Zeka Oyunlarıyla AKİP´e dahil edildiğini, bu yıl ortaokullar/imam hatip ortaokullarının ve meslek liselerinin de projeye dahil edildiğini aktaran Ömer Büyükmanav, bu vesile ile Karatay Kaymakamı Sayın A. Selim PARLAR’a ve Karatay Belediye Başkanı Sayın Mehmet HANÇERLİ’ye şükranlarını sundu. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mukadder Gürsoy, Karatay´da başarıyı artırmak için yapılan çalışmaları  yakından takip ettiklerini, başarıyı artırmak için esasen çalışmalara ilkokul seviyesinde başlamak gerektiğini, öğretmenlerin öğrencilere sevgiyle yaklaşmasının çok önemli olduğunu, öğrencilere kitap okuma alışkanlığının ilkokulda kazandırılması gerektiğini, bu çalışmalarla başarının sağlanabileceğini ve emeği geçenleri tebrik ettiklerini söyledi.

18-10-201818-10-201818-10-201818-10-2018

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.