KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARATAY’DA 11 OKULA YAPILAN SUNİ ÇİM SAHANIN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Karatay Belediyesi tarafından Karatay ilçesinde eğitim öğretim veren 10 okul ve 1 Kur’an Kursuna suni çim saha yaptırıldı.
KARATAY’DA 11 OKULA YAPILAN SUNİ ÇİM SAHANIN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

 Yaptırılan çim sahaların toplu açılış töreni Karatay Karaaslan Cumhuriyet İlkokulunda 16 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşti.

 Kur’an tilavetiyle başlayan törenin açılış konuşmasını Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer BÜYÜKMANAV yaptı. Önceki dönemlerde okul aile birlikleri marifetiyle okullara bazı hizmetlerin götürülmeye çalışıldığını ama şimdi mahalli ve merkezi idarelerle işbirliği halinde çok önemli hizmetlerin okullarımıza ulaştırıldığını söyleyen BÜYÜKMANAV, 11 okula yaptırılan suni çim sahaların da bu işbirliğinin bir sonucu olduğunu söyledi.

 Daha sonra kürsüye Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ çıktı. Açılışını yapacakları 11 adet suni çim sahanın öğrencilere ve Karataylılara hayırlar getirmesi temennisiyle sözlerine başlayan HANÇERLİ, belediye olarak ilçedeki yaklaşık 100 okula hizmet götürdüklerini ifade etti. Bu çim sahalar sayesinde hem öğrencilerin hem de mahalle sakinlerinin önemli bir eksiğinin giderildiğini söyledi. Belediye olarak kendilerinin okulların fiziki eksiklerini her zaman için gidermeye çalışacaklarını da belirten HANÇERLİ, ilçede gerçekleştirdikleri diğer faaliyetler hakkında da bilgi verdi. Ayrıca bahçelerine suni çim saha yapılan okulların isimlerini de şu şekilde sıraladı:

 Celalettin Karatay Tarım ve Hayvancılık Meslek Lisesi

 Milli Piyango Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi

 Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 İlhan- Nuran Keskin İlk ve Ortaokulu

 Müslüme- Ali Yaman İlk ve Ortaokulu

 İsmil Atatürk ilk ve Ortaokulu

 Ovakavağı İlk ve Ortaokulu

 Hayıroğlu İlk ve Ortaokulu

 Yarma Erkek Kuran Kursu

 Ahmet Haşhaş İlkokulu

 Karaaslan Cumhuriyet İlkokulu

 Karatay Kaymakamı Bekir YILMAZ ise bu tesislerin hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti.

 Protokol ve vatandaşlar tarafından yapılan dualarla açılış gerçekleşti.

 Açılış programına Karatay Kaymakamı Bekir YILMAZ, Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim ALTAY, Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet ALTUNTAŞ, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer BÜYÜKMANAV, Karatay Belediyesi Belediye meclis üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

16-05-201616-05-201616-05-201616-05-201616-05-201616-05-201616-05-201616-05-201616-05-2016

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.