KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZILAY’DAN EKİP 42 PROJESİNE DESTEK

Türk Kızılayı Ankara Şubesi Gençlik Kolları, EKİP 42 (Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi) kapsamında 1.350 adet kitap ve TÜBİTAK bünyesinde çıkarılan 600 adet dergiyi Karapınar TOKİ Yavuz Selim Ortaokulu’na bağışladı.
KIZILAY’DAN EKİP 42 PROJESİNE DESTEK

 Mehmet Akif ŞENYIL başkanlığındaki 7 kişilik Kızılay ekibi, ilk olarak Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY’u makamında ziyaret etti. Kızılay’ın sadece doğal afet zamanlarında değil, ihtiyaç duyulan her zamanda milletimizin yanında olduğunu ifade eden GÜRSOY, kitap okuma projesi olan EKİP 42’nin yürütüldüğü şu dönemde yapılan bu bağışın ayrı bir anlam ifade ettiğini söyledi.

 Kızılay Ekibi daha sonra Karapınar TOKİ Yavuz Selim Ortaokulu’na kitap ve dergileri teslim etmek için yola çıktı. Okuldaki programda konuşma yapan Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami SAĞDIÇ, okul ve okul kütüphanesi hakkında bilgiler verdikten sonra bu okulun 3 yıldır Kızılay’a kan bağışı kampanyası yürüttüğünü de söyledi.

 Daha sonra sözü Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet ALTUNTAŞ aldı. Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi (EKİP 42) hakkında kısa bir bilgilendirmeden sonra, proje kapsamında kurumsal bazda ilk kitap bağışının Kızılay tarafından bu okulumuza gerçekleştirildiğini söyledi. ALTUNTAŞ, desteklerinden dolayı Kızılay yetkililerine ve Karapınar İlçe Belediye Başkanı Mehmet YAKA’ya da teşekkürlerini iletti.

 Ekip Başkanı Mehmet Akif ŞENYIL da Türk Kızılayı olarak TÜBİTAK’tan da destek alarak ülkemizin her yanında okullarımızda bir kütüphane oluşturmayı amaçladıklarını ve çalışmalarının da bu yönde olduğunu ifade etti.

 Karapınar Belediye Başkanı Mehmet YAKA da Türk Kızılayı’nın ülkemizin dört bir yanında her türlü sıkıntı ve ihtiyaç halinde hazır bulunduğunu ve bunu gönüllülerden oluşan ekiplerle yerine getirdiğini söyleyerek kitap bağışında bulunan ve vesile olanlara teşekkür ettiğini söyledi.

  Program, protokol mensupları ve Kızılay yetkililerinin TÜBİTAK bünyesinde çıkarılan dergileri öğrencilere dağıtmalarıyla sona erdi. 

20-01-201620-01-201620-01-201620-01-2016

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.