KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOMEK YAZ OKULU FİNAL GECESİ ve ÖDÜL TÖRENİ

KOMEK YAZ OKULU FİNAL GECESİ ve ÖDÜL TÖRENİ

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Konya Büyükşehir Belediyesi ile beraber yürüttüğü "KOMEK Yaz Okulu" projesinin final gecesi ve ödül töreni, 20 Ağustos 2015 tarihinde Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Büyük bir katılım ve coşku ile gerçekleşen final gecesi ve ödül töreni programında eğitim verilen her alanda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

8 hafta süren KOMEK Yaz Okulu eğitim programında yaklaşık 22.000 öğrencimiz, Din ve Değerler Eğitimi, Sanat Eğitimleri, Spor Etkinlikleri ve Gezelim-Görelim Günleri ile çok farklı ve zengin bir programa dâhil oldu.

Bu öğrencilerimiz Kuran-ı Kerim, Siyer, İlmihal gibi temel dini dersleri görmenin yanı sıra yüzme, okçuluk, futbol, voleybol gibi alanlarda da spor yapma imkânına sahip oldular. Ayrıca  ney, gitar, bağlama gibi müzik aletlerinin eğitimimin yanında keçe yapımı, kâğıt telkari, takı tasarım gibi el becerisine dayanan sanat dallarını da tanıma fırsatını elde ettiler.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, bu projenin okulların açıldığı dönemde de cumartesi-pazar günleri yarım eğitim verilmesi suretiyle devam edeceği müjdesini verdi.

Programa Konya Valisi Muammer EROL, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, milletvekilleri ve diğer protokol mensupları katıldı.

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.