KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOMEK YAZ OKULU PROTOKOLÜ İMZALANDI

KOMEK YAZ OKULU PROTOKOLÜ İMZALANDI

 Konya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı KOMEK Şube Müdürlüğü, Konya genelinde yaz tatilinde faaliyet gösterecek olan Yaz Okulu Projesini hayata geçiriyor.

 Protokol 21 Mayıs 2015 tarihinde Konya Dedeman Hotelde imzalandı.

 Projenin paydaşları arasında Konya Valiliği, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Konya İl Müftülüğü, tüm ilçe kaymakam ve belediye başkanlıkları yer alıyor.

 İmza töreninde  Konya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet KÖSEOĞLU proje hakkında geniş bir bilgi sunumu gerçekleştirdi. KOMEK Yaz Okulu kayıtlarının  1-14 Haziran 2015 tarihleri arasında olduğunu, bu süre içerisinde tüm paydaşların yapılacak kayıtlara destek olmaları gerektiğini belirtti.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK ise yaz aylarında çocuklarımızın güvenli ortamlarda eğitim almalarının günümüz şartlarında çok daha gerekli bir husus olduğunu söyledi. KOMEK Yaz Okulu Projesinin bu bağlamda çok önemli bir boşluğu dolduracağını da sözlerine ekledi.

 KOMEK olarak şimdiye kadar 18 yaş üstü 260.000 kişiye ulaştıklarını, hedeflerinin bu proje ile beraber 18 yaş altı çocuklarımız da dahil toplam 1 milyon insana ulaşmak olduğunu vurguladı. 

 Konya Valisi Muammer EROL bu çapta ve içerikte bir projeye emek veren herkese teşekkür ederek bu yaz tatilinin farklı bir dönem olacağını söyledi. Yaz aylarında çocuklarımızı tembelleştiren ve yalnızlaştıran işlerden uzak tutmak için bu projenin büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Ayrıca Konyalılardan etraflarındaki Suriyeli ailelerin çocuklarını da bu kurslara yönlendirmeleri noktasında özel bir gayret beklediğini de sözlerine ekledi.

 Kum sanatçısı Ömer Faruk KAYMAZ´ın ´KOMEK´ konulu gösterisi ile program devam etti. Konya Valiliği adına Vali Muammer EROL, Konya Büyükşehir Belediyesi adına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına İl Müdürü Mukadder GÜRSOY, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına İl Müdürü Ömer ERSÖZ, ilçe kaymakamları ve ilçe belediye başkanlarının ´KOMEK Yaz Okulu´ Protokolünü imzalamaları ile program sona erdi. 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.