KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KONYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ve MÜSİAD KONYA ŞUBESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MÜSİAD Konya Şubesi arasında Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezine devam eden 9, 10, 11 ve 12. sınıf düzeyindeki öğrencilerin MÜSİAD’a bağlı meslek kuruluşlarında staj yapmalarına imkan tanıyan protokol 01 Temmuz 2015 tarihinde imzalandı. 
KONYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ve MÜSİAD KONYA ŞUBESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

 İmzalanan bu protokol kapsamında  Konya´daki 3 Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezine devam eden özel öğrencilerin Büro Hizmetleri, Kat Hizmetleri, Konaklama Hizmetleri, Ofis İşleri, El Sanatları, Mobilya gibi alanlarda hizmet veren MÜSİAD Konya Şubesine bağlı kuruluşlarda staj yapmalarına imkan doğmuştur.

 İmzalanan protokol kapsamında bugün itibariyle 70 öğrencinin 2015-2016 eğitim öğretim yılında  meslek kuruluşlarında staj yapması sağlanacaktır. Böylece Konya´da özel eğitime muhtaç hafif düzey zihinsel yetersizliği bulunan öğrencilerin toplumla bütünleşmeleri  ve ekonomik özgürlüklerini kazanarak hayatlarını kendi başlarına devam ettirmelerine katkı sağlamak hedeflenmiştir.

 Bu proje ile Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezine devam eden öğrenciler okuldaki teorik bilgileri yapacakları stajla uygulamaya dönüştürecekler ve okullarını bitirdikten sonra daha kolay istihdam imkanı bulabileceklerdir.

 MÜSİAD Konya Şubesi Toplantı Salonunda imzalanan protokolü kurumları temsilen Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY ve MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi ŞİMŞEK imzaladı.

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.