KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KONYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN ENGELLİ ÖĞRENCİLERİN AİLELERİNE YÖNELİK PROJE

KONYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN ENGELLİ ÖĞRENCİLERİN AİLELERİNE YÖNELİK PROJE

    Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Konya İlinde Engelli Öğrencilerin Ailelerinin Çocuk Eğitiminde Yaşadığı Zorlukların Araştırılması" konulu projenin açılış ve tanıtım toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında yapılmıştır.

    Projenin genel amacı olarak Konya´da yaşayan engelli öğrencilerin ailelerinin yaşadığı zorlukların belirlenmesi ve sorunların çözümü olarak ifade edilmiştir.

   Proje kapsamında engelli öğrencisi olan 450 aile, bu öğrencilerle direk diyalog içerisinde olan öğretmenler ve okul idarecileri olmak üzere toplam 600 kişiye ulaşılması hedeflenmektedir. Proje kapsamında yapılan araştırmalar,özel eğitim okulları, özel eğitim alt sınıfı bulunan devlet okulları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve Rehberlik araştırma merkezlerinde yürütülecektir.

    Projenin açılış ve tanıtım toplantısına Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet AKMAN ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri katıldı.


 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.