KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Konya İli 2015 Yılı Yönetici Değerlendirme Sürecinde Yeterli Puan Alamayan ve Norm Kadro Fazlası Yönetici Atama Duyurusu

DANIŞTAY İDARİ DAVA DAİRELERİ KURULUNCA VERİLEN YÜRÜTMENİN DURDURULMASI KARARI ÜZERİNE YAPILACAK UYGULAMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

 

Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin bazı hükümlerinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Bakanlığımız aleyhine açılan idari dava hakkında Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunca verilen 18/02/2015 tarihli ve YD. İtiraz No:2014/1151 sayılı Kararda; Yönetmeliğin 10’uncu maddesinin dokuzuncu fıkrası ile 23’üncü maddesinin birinci fıkrasının yürütülmesinin durdurulmasına karar verilmiştir.

Bu durumda, Yönetmelikte söz konusu yargı kararı doğrultusunda yeni bir düzenleme yapılana kadar müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirilmelerine ilişkin herhangi bir işlem yapılması mümkün olamayacaktır.

 

Bu çerçevede, oluşacak yönetim boşluğunun önüne geçilerek eğitim-öğretim hizmetlerinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi bakımından, Yönetmelikte yargı kararı doğrultusunda yeniden yapılacak düzenlemeye göre görevlendirilecek müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının göreve başlayacakları tarihe kadar, mevcut müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarından da yararlanılarak bu görevlerin aksatılmadan yürütülmesi gerekmektedir.

 

NOT: YAPILACAK OLAN BU ATAMA İŞLEMİ YALNIZCA NORM KADRO FAZLASI YÖNETİCİLERİ (MÜDÜR, MÜDÜR BAŞYARDIMCISI, MÜDÜR YARDIMCISI) VE YÖNETİCİ DEĞERLENDİRME SÜRECİNDE YETERLİ PUAN ALAMAYAN EĞİTİM KURUMU MÜDÜRLERİNİ KAPSAMAKTA OLUP 4 YILLIK GÖREV SÜRESİNİ DOLDURAN MÜDÜR BAŞYARDIMCISI VE MÜDÜR YARDIMCILARINI KAPSAMAMAKTADIR.

Atama duyurusu ve münhal liste için TIKLAYINIZ...

 

Başvuru modülü için TIKLAYINIZ...

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.