KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KONYA'DA 'KARDEŞ KÜTÜPHANE'LER KARDEŞ OKULLARDA YERİNİ ALDI

Milli Eğitim Bakanlığı'mızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesi temel alınarak oluşturulan, Konya Valiliği'mizin himayelerinde ve Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan "Konya İnsan Mektebi" projesi kapsamında uygulanmakta olan çalışmalar, meyvesini vermeye devam ediyor.
KONYA'DA 'KARDEŞ KÜTÜPHANE'LER KARDEŞ OKULLARDA YERİNİ ALDI

Konya'da yürütülen eğitim faaliyetlerini bir "çatı" altında birleştiren ve bunları Öğrenme Davamız, Okuma Davamız, Gelişim Davamız ve Kültür Davamız olmak üzere 4 sütunda yükselten Konya İnsan Mektebi, 'Okuma Davamız' kapsamında çok önemli çalışmaların altına imza attı ve atmaktadır.

'Okuma Davamız' ile gelecek nesilleri millî ve manevi değerlerimizle donanmış, öz güveni yüksek bireyler olarak hayata hazırlamak, kendilerinin eğitimin vazgeçilmez bir unsuru olduklarını fark etmeleri adına velilerimizin de dâhil edileceği etkinliklerin yapılması amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda yürütülen Kardeş Kütüphane etkinliği de birlik ve dayanışma ruhunu benimsemiş öğretmen, öğrenci ve velilerimizin eserleri olarak kitaba ulaşmada zorluk yaşayan nice öğrencimize kitabı ve kütüphaneyi ulaştırmıştır.

İlçe millî eğitim müdürlükleri tarafından organize edilen Kardeş Kütüphane etkinliği ile kütüphanesi olan okullar, kütüphanesi olmayan okullarla eşleştirildikten sonra öğrencilerimiz evlerinde uyuyan kitapları okullara bağışlamışlardır. Derlenen kitaplar, düzenlenen programlarla şenlik havasında kardeş okullara hediye edilmiştir.

Öğrenci ve velilerimiz bu dayanışma hareketinin merkezinde yer almışlar; kardeşlik ve sorumluluk bilinciyle paylaşmanın tadına vardıkları bu etkinlik sayesinde evlerinde uyuyan kitapları ihtiyacı olan okullara/öğrencilere ulaştırmışlardır.

02 Aralık 2019 tarihinde başlayan "Kardeş Kütüphane" kampanyası ile 340 okul birbirleriyle eşleştirilirmiş ve 28.579 kitap, kitaplıklardaki yerini almıştır.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak'a, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a, dayanışma ve birlikteliğin bu anlamlı örneğini orta çıkaran tüm öğrencilerimize, onlara destek veren velilerimize ve kampanyanın düzenli bir şekilde yürütülmesinde gayret gösteren öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyor, 'birlikte' olacağımız yeni çalışmalarda buluşmayı temenni ediyoruz.

27-04-202027-04-202027-04-202027-04-202027-04-202027-04-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.