KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KONYA´DA ÜNİVERSİTE ve KARİYER TANITIM GÜNLERİ

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 26-27 Mart 2015 tarihlerinde Konya Dedeman Otelde önemli bir çalışmaya imza attı.
KONYA´DA ÜNİVERSİTE ve KARİYER TANITIM GÜNLERİ

Konya´nın muhtelif liselerinde 9, 10 ve 11. sınıflarda okuyan 5.000 öğrenci, 30 farklı Devlet ve Vakıf Üniversitesinin açtığı stantları gezerek hayatlarının en önemli kararlarından biri olan üniversite ve kariyer seçimi ile alakalı bizzat kurum yetkililerinden bilgi aldı.

Böylelikle öğrenciler fakülte ve yüksekokulların meslek ve istihdam alanlarını tanıma fırsatını buldular. Tercih etmeyi düşündükleri bölümlerle alakalı pek çok önemli bilgiye ulaştıkları gibi gitmeyi düşündükleri bölümlerden mezun olanların ne iş yaptığını ve o mesleklerin ekonomik özellikleri gibi konularda da bilgi sahibi oldular.

Üniversitelerin öğrencilerine sunduğu her türlü sosyal ve fiziki imkânlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı.  Ayrıca fuara katılan öğrencilere, Devlet ve Vakıf Üniversitelerinin barınma imkânları hakkında da ayrı ayrı bilgiler verildi.

Fuarda dikkat çeken bir husus da Konya Genç Girişimciler Derneğinin yaptığı çalışma oldu. Konya´daki genç girişimci potansiyelini nitelik ve nicelik bakımından donanımlı hale getirmeyi amaçlayan dernek yetkilileri katılımcı öğrencileri broşür, el ilanları, afişler gibi görsellerle bilgilendirdi.

         Fuarın açılışını Konya Vali Yardımcısı Fazlı AKGÜN, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet CİĞERCİ ve ilçe milli eğitim müdürleri yaptı.

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.