KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURAN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA ve HUTBE YARIŞMASI

28-29 Mart 2015 tarihleri arasında ilimizde Kuranı-ı Kerimi Güzel Okuma ve Hutbe Yarışması yapıldı.
KURAN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA ve HUTBE YARIŞMASI

   Her iki yarışma da Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından anadolu imam hatip lisesi ve çok programlı liselerin bünyesindeki imam hatip lisesi programına devam eden öğrenciler arasında yapıldı.  Öğrencilerin mesleki yeterliliklerini artırmak ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla bu liselere devam eden 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinlik, büyük bir heyecan içerisinde gerçekleşti.

   İsmail Kaya Anadolu İmam Hatip Lisesinin organize ettiği Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması  Hacıveyiszade Camiinde gerçekleşti. Karatay Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Seyit Ali ÖZTEKİN´in il birincisi olduğu yarışmada Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ebu Bekir DOĞAN ikinci, Hocacihan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emre KALAYCI üçüncü olmuştur.   

   Bosna Hersek İmam Hatip Lisesi´nin Konya´daki okulları iki farklı bölgeye ayırarak organize ettiği Hutbe Okuma Yarışması ise okul tatbikat camii ve Yörünge Camiinde yapıldı. 1. Bölgenin il birincisi Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesinden Aziz CARCI olurken ikinci Selçuklu Bosna Hersek Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ömer Faruk YİĞİT, üçüncü ise Mevlana Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesinden Müddesir Ali MALİK oldu. 2. Bölgede dereceye giren öğrencilerimiz de sırayla  Beyşehir Anadolu İmam Hatip Lisesinden İsmail Furkan KÜÇÜKYILMAZ, Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesinden Kadir ATMACA ve Karatay Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ali Metin ATCI olmuştur. 

   Programlara Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, İl Milli Eğitim Müdür  Yardımcıları Servet ALTUNTAŞ, Ahmet CİĞERCİ ve yarışmalara katılan okulların idareci ve öğretmenleri katılmıştır. 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.