KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI

KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI

Bir milletin bilgi, birikim ve değerlerini gelecek kuşaklara aktarması, önemsenen ve sahip çıkılan kütüphanelerin varlığı ile birebir alakalıdır. Nitekim geleceğe bırakılan en önemli miras, kitaplar aracılığı ile bizlere ulaşan bilgi ve düşüncelerdir.

Büyük bir medeniyetin varisi olan aziz milletimizin "kütüphane ve okuma kültürü"  konusundaki hassasiyeti de ileri düzeydedir. Devletimizin öncülüğünde yapılagelen nice çalışmanın yanı sıra bu noktada inisiyatif alan sivil faaliyetler de kitaplar ve kütüphanelerle olan bağımızı güçlendirmektedir.

Okuyan ve ilmî araştırma yapan herkese kapıları açık olan kütüphanelerimiz, illerimizde ve ilçelerimizde büyük bir değer olarak yaşamaktadır.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında ilimizdeki tüm okullarda da kütüphaneler oluşturulmuş;  okuma ve yazma eyleminin yanı sıra kültürel ve sanatsal nice çalışmanın yürütüldüğü mekânlar olarak da eğitim öğretimin en gözde mekânlarından olmaya başlamışlardır.

Zira ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha sağlam adımlarla çıkaracak bir neslin, kitaplarla ve kütüphanelerle hemhal olan bir nesil olacağına inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde başta kütüphanecilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın "Kütüphaneler Haftası"nı kutluyor, bu hafta vesilesiyle ülkemizde ve şehrimizde kitap okumaya olan ilginin daha da artmasını temenni ediyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

Konya İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.