KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİNDE KONYA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

MEB YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİNDE KONYA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri sonuçlarını açıkladı. 81 ilden 3357 başvurunun yapıldığı programda daha önce 106 çalışma Bölgesel Ödül almaya hak kazanmış ve bu ödüllerin 6’sı Konya iline verilmişti.

Bölgesel ödül almaya hak kazanan çalışmalar arasından yapılan değerlendirme sonucunda ödül alacak ilk 20 çalışma belirlendi. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait 3 çalışma da ödüle layık görüldü. Bu sonuçla ilimiz, Türkiye genelinde Tokat ili ile birlikte 1. oldu. 

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla yürütülen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri ”ne 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında ilimizden 145 başvuru yapılmış, bu başvurulardan 7’si saha ziyaretine kalmış, 6 tanesi ise bölge ödülüne layık görülmüştü.

İlimizde Bakanlık ödülü alan çalışmalar şunlardır:

                       Ödül Alan Kurum                                                             Çalışma Konusu

  1. İl Milli Eğitim Müdürlüğü  (Kurumsal):                          (EKİP 42)Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi
  2. Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (Kurumsal):         SEDEP
  3. Ereğli Kutören Ortaokulu (Bireysel-Fatih Güller) :        Borasfalt

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.