KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Medeniyet Okulu Projesi 100 Okula Kütüphane Kurulumu Tanıtım Programı

   Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Konya’daki çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde yürütülen “Medeniyet Okulu” projesi kapsamında gezici eğitim araçları ve 100 okula kurulacak kütüphane çalışmalarının tanıtımı yapılarak, 31 ilçenin katılımı ile gerçekleşecek münazara ve bilgi yarışmalarının kuraları çekildi.
Medeniyet Okulu Projesi 100 Okula Kütüphane Kurulumu Tanıtım Programı

   Meram Mehmet Karaciğanlar Mevlana İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleşen program, Medeniyet Okulu tanıtım filminin izlenmesi, tiyatro gösterisi, müzik dinletisi, meddah ve 31 ilçede düzenlenen "Haydi Bil Bakalım" bilgi yarışması ile "Haydi Konuş Bakalım" münazara yarışmasının Konya finallerinin eşleşmeleri için kura çekimi ile başladı.

   Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Konya Büyükşehir Beledisinin yürüttüğü Medeniyet Okulu projesi ile 31 ilçedeki okulların ve öğrencilerin yüzlerinin güldüğünü belirterek, proje kapsamında gidilmeyen okul, gezilmeyen ilçe, ziyaret edilmeyen köy kalmayacağını söyledi.

   Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Emin AYDIN, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet OKUR, Genel Sekreter Yardımcıları Süleyman Şenol AYDIN, Ercan USLU, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mücahit Sami KÜÇÜKTIĞLI, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ile 31 ilçeden öğretmen ve öğrencilerin katıldığı programda, protokol mensupları hep birlikte kurdele keserek Mehmet Karaciğanlar Mevlana İmam Hatip Ortaokulunda kurulan kütüphanenin açılışını yaptılar.

   Programın sonunda protokol mensupları ve diğer katılımcılar Bilim Tırı, Gezici Kütüphane, 8D Sinema gibi mobil araçlarda incelemede bulundular.

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.