KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEDENİYET OKULU PROJESİ 2. YILINDA

MEDENİYET OKULU PROJESİ 2. YILINDA

 Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlayan Medeniyet Okulu Projesi´nin 2. Yıl Açılış Töreni ile "800 Bin Dergi Dağıtımı ve 28 bin Tiyatro Gösterimi Tanıtım Programı" 08 Ekim 2015 tarihinde Karatay Mevlana İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde gerçekleşti.

 Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK yaptığı konuşmada, Medeniyet Okulu Projesi´nin Türkiye´de bir marka olmaya başladığını ifade etti. Projenin bu aşamaya gelmesinde Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi başta olmak üzere tüm paydaşların büyük katkılarının olduğunu sözlerine ekledi.  AKYÜREK, bu yıl proje kapsamında işlenecek değerleri de şu şekilde sıraladı: "Bilgili, Cesaretli, İnançlı, Nezaketli,Mücadeleci, Barışık, Sadakatli ve Fedakar"

 Medeniyet Okulu Tiyatro Grubu, bu ayın değeri olan "bilgili" konulu ve örnek hayat olarak da Aliya İzzet Begoviç´i anlatan bir gösteri yaptı.

 Daha sonra kürsüye gelen Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, 2014/2015 Eğitim Öğretim Yılında önemli faaliyetlerle başlayan Medeniyet Okulu Projesi´nin bu yıl da aynı hızla devam edeceğini söyledi. Proje kapsamında okullarda işlenecek olan değerlerin öğrencilerimiz tarafından özümsenmesi gerektiğini ifade etti. Öğrencilerden Konya Çocuk Dergisini satır satır okumalarını ve proje kapsamında yapılan yarışmalarda aktif bir şekilde yer almalarını isteyen GÜRSOY, Medeniyet Okulu´nun 2. yılının hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

  Medeniyet Okulu Tiyatro Ekibi, mobil tır ve mobil sinema aracının Konya´nın farklı noktalarındaki okullara hareket etmeleriyle program sona erdi. 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.