KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERCEDES BENZ MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİ LABORATUVARI AÇILIŞI

Mercedes Benz Türk A.Ş ve Konya Bayraktarlar Merkon A.Ş´nin Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile işbirliğini içeren "EML’miz Geleceğin Yıldızı"  proje çalışması sonucunda,  Konya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki Mercedes Benz Motorlu Araçlar Teknoloji Laboratuvarı’nın açılış töreni, 14 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşti.
MERCEDES BENZ MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİ LABORATUVARI AÇILIŞI

  Konya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hasan DEMİRBAĞ, yaptığı konuşmada  mesleki eğitimde sermayenin yanı sıra, insan gücünün de tamamlayıcı bir güç olduğunu belirtti.

  Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa YILMAZ ise mesleki eğitimde önemli olanın, iz bırakmak ve bırakılan izi sürdürmek olduğunu söyledi. Çalışmaların devamının gerektiğini bu tip projelerin de tüm alanlarda desteklenmesinin önemini belirtti. YILMAZ, "Bir tohumdan yedi başak, her başaktan yüz tohum elde edildiğine göre bizler bu projeyi bir tohum kabul edip projenin başaklanmasını bekliyoruz. Mercedes Benz´e yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

  Mercedes Benz Türk A.Ş. adına açılış törenine katılan Seda İNCEGÜL ise laboratuar ile ilgili genel bilgiler vererek bu tip çalışmaların yurt genelinde devam ettiğini belirtti.

  Mercedes Benz Bayraktarlar Merkon A.Ş. Genel Müdürü bu okuldan mezun olduğunu ve bununla gurur duyduğunu söyledikten sonra  bu çalışmaların artarak devam edeceği müjdesini verdi.

  Açılış programına Meram Kaymakamı Nuh Mehmet HAMURCU, Meram Belediye Başkan Vekili Abdi KALAN, Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa YILMAZ, Mercedes Benz Türk A.Ş. adına Seda İNCEGÜL ve Raşit UZUNOĞLU, Konya Bayraktarlar Merkon A.Ş´den Genel Müdür Mehmet AKYOL ve ekibi, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüsamettin SÖNMEZ, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.