KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Koyuncu Fiat Yetkili Servisi arasında,  mesleki ve teknik lise öğrencilerini yeni teknolojilere dayalı olarak yetiştirmeyi amaçlayan işbirliği protokolü 03 Kasım 2015 tarihinde Selçuklu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde imzalandı.

 Selçuklu Kaymakamı Sabit KAYA’nın da hazır bulunduğu imza töreninde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, bu protokol sayesinde öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgileri pratikte pekiştirme imkânı elde edeceklerini ifade etti. Ülkemizde başlatılan milli sanayi hamlesinin, teknoloji üreten kuruluşlarla işbirliği halinde daha ileriye taşınabileceğini de sözlerine ekledi. Bu tür çalışmalara ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını söyleyen GÜRSOY, işbirliği çalışmalarının diğer sektörlerle de olması temennisinde bulundu.

 Koyuncu Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Kerim OFLAZ da protokol kapsamındaki öğrencilerin haftada 2 gün Fiat Yetkili Servisinde eğitim alacaklarını, böylece sahadaki işleyişi de öğreneceklerini söyledi.  

 Protokolün imzalanmasıyla ve öğrencilerin eğitim aldığı atölyelerin gezilmesiyle program sona erdi.  

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.